K. Pabijuto pieš.

Skolingi tik gyventojai

Šią savaitę mūsų rajone pradėtas šildymo sezonas. Jau tapo įprasta, kad dalis gyventojų sezoną pasitinka su skolomis šilumos tiekėjams. Nors naujojo sezono skolininkų kiek mažiau nei pernai rudenį, bet skolos suma vis dar didžiulė.

AB „Panevėžio energija“ atstovė spaudai Daiva Paulauskienė sakė, jog spalio 1 d. mūsų rajono gyventojų skola buvo 86 tūkst. Eur, didžiausias vieno gyventojo įsiskolinimas – apie 9,5 tūkst. Eur. Tokio dydžio skola priteista šilumos tiekėjui ir perduota antstoliui ją išieškoti, o karšto vandens tiekimas skolininkui nutrauktas.

Pernai prieš šildymo sezoną gyventojų skola siekė 98 tūkst. Eur. Kiti vartotojai (įstaigos, įmonės) pernai ir šį rudenį prieš sezoną atsiskaitė laiku.

Laukia nemalonumai

Už paslaugą nesumokančių rajono gyventojų lauks nemalonumai su teisėsaugos institucijomis. Iš 86 tūkst. Eur skolos teismai jau yra priteisę apie 68 tūkst. Eur (79 proc.) už šilumą ir karštą vandenį. Bendrovė skolingiems vartotojams šiemet pateikė 3200 priminimų ir įspėjimų. 23 skolininkai su bendrove sudarė skolos grąžinimo sutartis, kuriose numatyti terminai ir sumos. Iš 9 vartotojų gauti skolos vekseliai, o teismui bendrovė yra pateikusi 31 ieškinį dėl 10 tūkst. Eur skolos priteisimo.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments