Paroda ,,Akimirkos“ atkeliavo į fotografui M. Norkui ypač brangų kraštą – Rokiškį. Čia bėgo gražiausios jo vaikystės vasaros pas mielą tetą, notarę Juzę Gasiūnaitę.

Pasak M. Norkaus, fotografija jo gyvenime atsirado netikėtai, kai mama vaikystėje nupirko „Smena“ fotoaparatą. Tuo metu jis fotografuodavo viską, ką matydavo. Pirmoji nuotrauka, kurią M. Norkus išskiria, – toje, kurioje 1974 m. užfiksuotas kompozitoriaus Viktoras Kuprevičius. Paklaustas, kuri nuotrauka jam sukelia daugiausiai emocijų, fotomenininkas atsako, kad visi jo darbai jam yra brangūs ir sukelia emocijų.

Rokiškyje autorius pristato per 35 portretų, fotografuotų nuo 1975 m. ligi šiol. Jose – mūsų pasišventusių menininkų ir kultūros puoselėtojų gyvenimo akimirkos. Tai kelių kartų aktorių, režisierių, rašytojų, dailininkų ir kompozitorių plejada.

Laikas negailestingai retina mūsų kultūros didžiūnų gretas, o dešimtmečius saugomos nuotraukos kvieste kviečia sustoti, akylai, neskubriai pasidalinti ta įstabia akimirka, kuri nebesugrįš, tik liks paliudyti meilingą žvilgsnį, gilią pagarbą ir itin artimą, nuoširdų fotografo santykį su savo herojais.

M. Norkus yra žinomo tapytojo Vinco Norkaus sūnus, tęsiantis menines šeimos tradicijas ir nepamirštantis savo šaknų.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: