blank
Asmeninių archyvų nuotr.

blankVairavimo kultūra išgelbės nuo nelaimių

Rimgaudas Šlikas

Rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas

Rokiškio gatvėse netrūksta chuliganiškų vairavimo atvejų. Vairuoji gerą mašiną – norisi paspausti, posūkio nerodyti ir pan. Bene pagrindinė problema – posūkių nerodymas persirikiuojant. Ne ką mažiau pažeidėjų nepaiso reikalavimo prisisegti saugos diržus, vairuodami kalba telefonu, daug tokių, kurie sankryžose neleistinai lenkia.

Vairuojantieji motociklus ir keturračius nėra labai dažni pažeidėjai. Anksčiau į policijos akiratį patekdavo daug keturračius vairuojančių asmenų, neturinčių tam teisės, bet ir čia situacija gerėja.

Vietų, kur gyventojai mėgsta paspausti greičio pedalą, yra daug, visgi išskirčiau Respublikos gatvę.

blankPavojingiausi – motociklininkai

Ugnė Čiučelytė

Soliariumų studijos „Luxura” savininkė

Dažniausiai Rokiškio gatvėse jaučiuosi saugiai. Visgi vasarą privalau būti kur kas atidesnė, nes šiuo metų laiku padaugėja chuliganiškų vairuotojų. Ypač išskiriu motociklininkus, trasai sukurtais sportiniais motociklais važinėjančius mieste. Jie ir pavojingiausi. Manau, tokį chuliganišką vairuotojų elgesį lemia dėmesio stoka, nesupratimas, kad sukeli pavojų ne tik sau, bet ir kitiems.

Galbūt tie vairuotojai prasti sportininkai, jiems sudėtinga motociklą valdyti tam skirtoje trasoje, tad tenka pasitenkinti tiesiu, asfaltuotu keliu.

blankKamikadzės – atvažiuojantieji į turgų

Daina Guzevičienė

Rajono ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja

Šiuo metu mūsų gatvės yra pakankamai saugios. Su itin įžūliais vairuotojais netenka susidurti arba susiduriu kur kas rečiau nei anksčiau. Didžiausiais kamikadzėmis pavadinčiau rajono gyventojus, kurie ketvirtadienį ir šeštadienį pirmoje dienos pusėje atvažiuoja į Rokiškio turgų. Mieste girdžiu kur kas mažiau „britvų“, lekiančių didžiuliu greičiu, – turbūt dauguma tam pasirenka užmiestį.

blankChuliganiško vairavimo pavyzdžių netrūksta

Valerijus Rancevas

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas

Rokiškio mieste įrengta daug saugumo salelių ir vadinamųjų „gulinčių policininkų“. Ką tai rodo? Tai rodo, kad mieste netrūksta chuliganiško vairavimo pavyzdžių. Saugaus eismo komisija sprendžia tokias problemas. Ji siekia užtikrinti saugumą visame rajone.

Gauname rajono pavienių žmonių, daugiabučių, kvartalų prašymų įrengti „gulintį policininką“, iškilią perėją ir taip užbėgti nelaimei už akių. Nutiesus naują kelią, išliejus asfaltą, jis kaipmat sudomina greičio mėgėjus ar chuliganiškų paskatų turinčius vairuotojus. Tai puiki vieta tokiems „pasirodyti“. Man iš dalies ir pikta: savivaldybė investuoja į kelius, kad jie būtų gražūs, lygūs ir tvarkingi, o vis tiek tenka įrenginėti ribojimo priemonės kelių ereliams pažaboti.

Man pačiam tenka susidurti su tokiais vairuotojais. Atrodo, Rokiškis mažas miestelis, vairuojame ramiai, bet problemų pasitaiko.

blankNet kumščiu grūmojama

Audronė Kaupienė

Rajono tarybos narė

Manau, kad mūsų miesto gatvės yra saugios, išskyrus Juodupės, Kęstučio, Dariaus ir Girėno gatvių sankryžą ties „Rokiškio mėsinės“ parduotuve. Dėl šios sankryžos esu ne kartą gavusi skundų. Ne kartą kreiptasi į atsakingas institucijas, tačiau šiai problemai spręsti niekas negali pasiūlyti jokio recepto.

Yra ir netobulų perėjų, kurios nepritaikytos neįgaliesiems. Tarkim, prie Rokiškio PASPC: iš vienos gatvės pusės yra nuolydis neįgaliojo vežimėliui, o priešingoje gatvės pusėje pasitinka status bordiūras.

Gatvėmis lakstančius miesto gyventojus taip pat pastebiu. Tai ne tik mūsų miesto problema. Esame šiauriečiai, nekantrūs, amžinai skubantys. Pasigendu eismo dalyvių tarpusavio pagarbos. Tarkim, pietiečiai visiška mūsų priešingybė – jie niekur neskuba, sutikę kelyje kliūtį ar lėčiau važiuojantįjį niekada nepuola spausti garsinio signalo, nepanikuoja. Lietuvoje dažnai net kumščiu grūmojama, nepadoriais šūksniais palydimi net tie eismo dalyviai, kurie laikosi taisyklių. Taip susiklosčiusios kultūrinės tradicijos, iš dalies mada, noras pasirodyti, atkreipti į save dėmesį, patirti daugiau adrenalino.

blankRetas kuris stabtels, kad praleistų

Dominyka Snarskienė

Rokiškio psichiatrijos ligoninės sanitarė

Rokiškio miesto vairuotojams trūksta mandagumo. Iš kiemo išvažiuoti neleidžia, susiduri akis į akį ir neturi kur trauktis. Jeigu automobilį būni palikęs šalikelėje, irgi tie patys sunkumai – retas kuris stabtels, kad praleistų.

Chuliganiško vairavimo pavydžių pasitaiko kur kas rečiau, tikrai ne kasdien. Daugiausiai tokių pastebiu Panevėžio, Taikos ir Respublikos gatvėse, kur lenktyniaujama trumpa atkarpa – pralekia, ir staigiai stabdo. Kai išvystu tokius dalykus, pirmiausia į galvą šauna klausimas: „O kur policija?“ Mėgėjai palenktyniauti net negalvoja apie pasekmes, manau, jiems linksma. Belieka tikėtis, kad pavyks išvengti nelaimių, o jie kada nors ateis į protą. Verta paminėti, kad jaunimas gatvėse dažnai būna mandagesnis nei pagyvenusieji.

Manau, mieste reikėtų daugiau greičio matuoklių. Visi jau žino, kur jie įrengti, ten ir nelaksto.

Išsamesnius komentarus skaitykite šeštadienio „Gimtajame…“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Mx1
Mx1
2021 26 birželio 21:49

Nesu matęs krosinio motociklo miesto gatvėse, nebekliedėkit. Susitvarkykit pirma su elektrinių paspirtukų vairuotojais, nes jie pėstiesiems kelia realų pavojų.

rom
rom
2021 25 birželio 13:57

Dominykai paziurek i savo sunu kokiu greiciu vaziuoja ir kaip vaziuoja

bazė
bazė
2021 25 birželio 12:35

“Pietiečiai niekur neskuba.”Pietiečių nematėte. Tai mentalitetas-kultūros stoka.