K. Pabijuto piešinys

Ramybę keičia nerimas

Iki šiol seniūnai yra užtikrinti savo postuose, nes jie – valstybės karjeros tarnautojai, skiriami konkurso tvarka. Jiems netaikomos kadencijos, kaip švietimo įstaigų vadovams. Pagal dabar galiojančius įstatymus, seniūno postas beveik amžinas: jei nenusižengia, pareigas jie palieka sulaukė 65-erių. Šiemet mūsų rajone sulaukę minėto amžiaus cenzo iš pareigų pasitraukė Pandėlio seniūnas Romualdas Varanius ir Jūžintų seniūnė Audronė Baltuškaitė. Jie tiesioginiams seniūnų rinkimams pritarė, savo nuomonę šiuo klausimu išsakę gerokai anksčiau, nei paliko pareigas.

Seniūnai tiesiogiai pavaldūs savivaldybės administracijos direktoriui. Jie, kaip valstybės tarnautojai, negali būti renkami rajono tarybos nariais. Todėl neturi galių daryti įtaką savivaldybės biudžeto lėšų skirstymui ir, kaip patys sako, yra tik vykdytojai ir skirtų lėšų administratoriai.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokiškio miesto 521 gimtadienis 2

4
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
5WALcRomualdas KaminskasAlgis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Romualdas Kaminskas
Romualdas Kaminskas

Na, koks Jūs protingas ir drąsus pasislėpęs už slapyvardžio. Tokie štai ir išrenka „teisingą valdžią“ spręsdami pagal save. O Jūs mokat įžiūrėti ne asmeniškumus, bet faktus/argumentus išdėstytose mano mintyse. Galėtumėt juos sukritikuoti? Turbūt nerandat, tai bent jau „ įgelti“ man pabandėt. Ne vienas jau bandė. išgyvenu :). Kartais net malonu, kad vertina :). Juk tai savotiškas vertinimas. Atvirai pasakius rašydamas apie tai nepagalvojau, (aš gi į Merus taikiau, kam man seniūnas :). Atsimenat ?). Nors mintis dėsčiau taip tarytum man reikėtų būti seniūnu. Kokių sąlygų aš norėčiau. Matot, aš kai dirbu tai noriu įgyvendinti savo idėjas, planus, kurių, jai mane… Skaityti daugiau »

Romualdas Kaminskas
Romualdas Kaminskas

Nesuprantu nuogąstavimų dėl tiesioginių seniūno rinkimų. Kodėl tada nebijoma , kad išrinks blogą merą, Seimo narį ar Prezidentą. Prezidentą, merą galima , seimo narius galime tiesiogiai rinkti, o jau seniūno ne? Ar ne tie patys rinkėjai renka. Būtinai rinks (kuo aš labai abejoju) netikusi , beraštį nemokantį dirbti kompiuterių,“ nuo bačkos“ . Jūs tuo tikit? Jūs taip blogai manot apie žmones? O kaip gi dabar? Dabar tai jau visus gerus paskiria, pačius tinkamiausius? Ar ne? Net žmonių nuomonės nežiūri. Svarbu „savas“. Sakysit konkursai? Paklauskit, o kas jais tiki? Konkursai ,mano nuomone, sugalvoti atsakomybės išvengimui? Labai dažnai konkursuose nuperka brangesnes prekes… Skaityti daugiau »

5WALc
5WALc

Įstatymas dar nepriimtas, bet, kaip suprantu, Panemunėlio kraštas jau turi norinčių kandidatuoti į seniūno postą. Teisingai suprantu, p. Romualdai?

Algis
Algis

Pritariame.