Iš pradžių varžėsi, paskui draugiškai dalinosi

Kulminacija tapo bendruomenių „Bendrystės korio“ lipdymas ir ragavimas. Tam bendruomenės turėjo pasiruošti iš anksčiau. Kol į skvere pastatytą sceną lipo koncertuoti rajono kolektyvai bei jaunieji talentai, vienoje palapinėje virte virė darbas. Šeimos restorano „Pupelė“ direktorė Laura Viduolytė-Pupelienė su padėjėjomis svėrė bendruomenių sugabentus skanėstus, virė sirupą iš medaus ir mentele lipdė iš jų didžiulį saldėsį. „Rajono vietos veiklos grupė sugalvojo, kad šventei reikia kulinarinio projekto. Teko sumąstyti, kad tai būtų negendantis produktas, kad tokiomis sąlygomis jį būtų galima higieniškai pagaminti ir patiekti. Prisiminiau močiutės keptą skanėstą. Dažniausiai jį vadindavo skruzdėlynu. Bendruomenėms buvo išsiuntinėti receptai, o čia jos atvežė jau išvirtus tešlos rutuliukus. Iš jų lipdome tortą, kuris primena korį“, – pasakojo Laura.

Tarp bendruomenių buvo surengtos varžytuvės – kas daugiausia prigamino rutuliukų. Daugiausia prikepė Aleknų kaimo bendruomenė – net 5 kg 600 g. Tačiau Laura, norėdama „išvengti korupcijos“ (mat yra artimai susijusi su šia bendruomene), nugalėtojais paskelbė Onuškio ir Didsodės bendruomenes, kurios atvežė po beveik 5 kg, toliau rikiavosi Panemunio, Obelių, Lailūnų (per 3 kg) ir Laibgalių, Juodupės, Kriaunų, Salų ir Panemunėlio (iki 2 kg) bendruomenės.

Saldus „Bendrystės korys“ po gabalėlį buvo išdalintas visiems norintiesiems. Šventę užbaigė TV konkurso „Lietuvos balsas“ senjorai.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asta Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Asta
Asta

Viskas būtų puiku,bet pavadinimas….