Asmeninio archyvo nuotr.

– Kokiais sveikatos sutrikimais šį žiemos sezoną skundėsi daugiausia pacientų?

– Sunku išskirti, bet paskutiniu metu turbūt dažniausios problemos, dėl kurių kreipėsi pacientai, – energijos stoka ir nuovargis, įvairūs kvėpavimo takų uždegimai – pradedant eiline sloga, baigiant bronchitais – taip pat nerimas, nemažai besiskundžiančiųjų širdies problemomis bei įvairiomis traumomis.

– Prieš kelerius metus vyravo COVID-19, o ar šią žiemą išsiskyrė kokia nors liga?

– Šią žiemą ūmios virusinės ligos ypač dominavo tarp pacientų, kadangi nebebuvo taikomi jokie apribojimai, susiję su koronavirusu. Nemažai pacientų konsultavosi dėl COVID ligos, tiesa, jie gerokai lengvesni. Panašu, kad žmogaus imunitetas pagaliau atpažįsta šį virusą, vakcinavimas davė naudos. Komplikacijų sergant COVID-19 liga pasitaikė kur kas rečiau, palyginti praėjusiais metais.

Šį žiemos sezoną apie save priminė gripas. Pacientai gripu sirgo gausiai, ypač jaunesnio amžiaus nevakcinuoti asmenys. Vyresni pasiskiepijo, taigi ir sirgo rečiau bei lengviau. Taip pat buvo nemažai kitų įvairių virusinių susirgimų, pasitaikė ir ūmių žarnyno infekcijų.

– Akcentuojama, kad žiemos metu organizmui trūksta vitamino D. Kada jį patartina pradėti vartoti ir kada jau reikėtų nustoti?

– Vit. D apskritai trūksta beveik visais metų laikais, pasitaiko ir vasarą, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Tiesą pasakius, šį žiemos sezoną vit. D stokos net mažiau nei vasarą. Paaiškinimas gan paprastas – žmonės išmokę žiemą vartoti vit. D, ko nedaro vasarą.

Vit. D suaugusiems profilaktinėmis dozėmis rekomenduočiau vartoti visus metus. Pertrauką tikslinga daryti saulėtomis vasaros dienomis, ir tik jauniems žmonėms, kurie dienas leidžia lauke. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad vit. D gali būti ir žmonių pamėgtuose polivitaminuose.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

mytime grozio
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: