blank
ELTA nuotr.

Ketvirtadienį per slaptą balsavimą jo kandidatūrą parėmė 90 Seimo narių, 10 buvo prieš, 10 parlamentarų susilaikė.

J. Jarutis yra opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas. Parlamentaras dirba Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Europos reikalų komitetuose, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijoje.

J. Jarutis gimė 1963 m. gegužės 25 d. Viekšnių mstl., Mažeikų rajone.

J. Jarutis yra baigęs Šiaulių pedagoginį universitetą (dabar – Šiaulių universitetas), vėliau jis baigė Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą (dabar – Lietuvos sporto universitetas). Pagal profesiją J. Jarutis yra pradinių klasių mokytojas ir kūno kultūros ir sporto organizatorius-treneris.

J. Jarutis turi darbo patirties ir savivaldoje. 2003-2007 m. jis buvo Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas, 2007-2015 m.- Kupiškio rajono savivaldybės meras.

Seime jau kurį laiką tvyrojo įtampa dėl  Seimo vicepirmininkų paskyrimo. Nepasitenkinimo neslėpė  savo atstovo Seimo vadovybėje iki šiol neturėjusi  Seimo opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija.

Lapkričio 17 d. Seimas nepritarė, kad Seimo vicepirmininke taptų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai atstovaujanti parlamentarė Aušrinė Norkienė. Už jos kandidatūrą balsavo 57 Seimo nariai, 47 buvo prieš, 29 parlamentarai susilaikė.  Toks balsavimas neužtikrino jai vietos Seimo vadovybėje.

J. Jaručiui prisijungus prie Seimo vicepirmininkų komandos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen turi 7 pavaduotojus. Tai – pirmasis pavaduotojas konservatorius Jurgis Razma, pavaduotojai – Seimo valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Paulius Saudargas bei dar vienos valdančiosios Laisvės frakcijos narys Vytautas Mitalas. Seimo vicepirmininkais yra opozicinių – Darbo partijos frakcijos narys Andrius Mazuronis ir Seimo Lietuvos socialdemokratų frakcijai atstovaujantis Julius Sabatauskas.

Seimo statutas suteikia galimybę parlamento vadovui turėti ne daugiau kaip septynis pavaduotojus.

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments