Seimo posėdis. Eltos nuotr.
Seimo posėdis. Eltos nuotr.

Seime pirmąjį filtrą perėjo siūlymas pamaloninti savivaldybių tarybų opoziciją. Norima, kad opozicinės partijos turėtų iš biudžeto apmokamą savo lyderio pareigybę, prilyginamą vicemerui. Tuomet savivaldos opozicijos teisės ir galios būtų kaip Seime, kur opozicijos lyderiui mokamas atlyginimas kaip ir Seimo vicepirmininkui, jis turi ir kitų vicepirmininkui suteiktų teisių.

Kontrolės ir demokratijos požiūriu – naudinga

Vytautas Masiulis
Rokiškio rajono tarybos opozicijos lyderis

Vytautas MASIULIS.
Vytautas MASIULIS.

Mūsų rajono tarybos opoziciją sudaro trys frakcijos. Pagal sutarimą opozicijos lyderio postas rotuojamas kas pusė metų. Mano kadencija jau baigiasi. Dėl siūlymo steigti opozicijos lyderio pareigybę, manau, kontrolės ir didesnės demokratijos požiūriu būtų racionalu ir naudinga.

 

Lyderio pareigybė – įpareigojimas opozicijai dirbti

Antanas Vagonis
Rokiškio rajono savivaldybės meras

Vagonis nukirpti ministrę
Antanas Vagonis

Esu pakankamai naujas politikas, bet man, kaip merui, būtų lengviau dirbti, jeigu opozicija turėtų lyderį. Turiu omenyje apmokamą lyderio pareigybę. Tai būtų savotiškas įpareigojimas opozicijai dirbti, o ne elgtis, kaip nori: nori – dirba, nori – ne… Stipri opozicija – ne trukdis, o parama. Jos darbas yra atstovauti rinkėjams ir kiekvienu tarybos darbotvarkės klausimu turėti savo sprendimo būdą. Pats esu buvęs opozicijos lyderis. Prieš svarstant tarybos klausimus komitetuose eidavau pas merą į kabinetą, diskutuodavau ir pareikšdavau, kur mes, kaip opozicija, reikšime pretenzijas ir teiksime siūlymus. Niekas netrukdo tą opozicijai daryti ir dabar…

 

Vertina atsargiai

Dainius Bardauskas
Kupiškio rajono savivaldybės meras

Dainius Bardauskas
Dainius Bardauskas

Vakar teko girdėti, kad Seime įregistruotas projektas dėl savivaldybių tarybų opozicijos lyderio pareigybės. Kol kas su projektu nesu susipažinęs, todėl negaliu komentuoti. Yra tam tikros racijos. Seimo opozicija turi lyderio pareigybę. Ar savivaldybės taryboje tokios reikia? Šį siūlymą labai atsargiai vertinu. Yra daug niuansų: gali būti ir labai naudinga, ir daugiau destrukcijos.

 

Gali kilti sumaišties

Gintautas Gegužinskas
Pasvalio rajono savivaldybės meras

Gintautas Gegužinskas
Gintautas Gegužinskas

Šiandien numatytas mūsų rajono tarybos posėdis. Sėdžiu salėje ir žiūri į tarybos narius. Mes turime aštuonių narių opoziciją, kurią sudaro dviejų partijų nariai. Ji stipri ir darbinga. Seimui pateiktas projektas dėl tarybų opozicijos lyderio pareigybės kelia daug klausimų. Mūsų Seime ir kai kuriose užsienio valstybėse tokia patirtis yra. Gal būtų ir gerai, tik kol nėra aiškumo, šis siūlymas labai abejotinas.

Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: