blank
Asociatyvi nuotr.

Už G. Kirkilo pasiūlymą balsavo 89 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė – 8.

 „Džiaugiamės, kad „socialdarbiečių“ frakcijai pavyko iškovoti pritarimą didinti vaiko pinigus, kaip iš pradžių buvo kalbėta su Finansų ministerija: kiekvienam vaikui mokėti po 70 eurų, o vaikams iš daugiavaikių šeimų – papildomai po 30 eurų. Mums pavyko tai priimti, nepaisant opozicinių frakcijų – socialdemokratų ir liberalų – demagogijos viešojoje erdvėje ir koalicijos partnerių užsispyrimo to nedaryti. Stebina Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atsainus požiūris į išmokas vaikams – jis balsavimo metu susilaikė. Papildomai šioms išmokoms iš biudžeto finansų ministrui teks ieškoti apie 30 mln. eurų, tačiau tikiu, kad šie pinigai skatins demografinės padėties Lietuvoje pokytį į gerąją pusę“, – teigė G. Kirkilas.

Pasak parlamentaro, vaikų skurdo lygis, nepaisant visų jau vykdomų priemonių, išlieka aukštas ir vienas didžiausių Europos Sąjungos šalyse, todėl didinti šią išmoką buvo būtina.

Kita vertus, Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Gintarė Skaistė Seimo posėdžio metu laikėsi kitokios pozicijos. Anot politikės, Vyriausybės biudžete prioritetas visgi turėtų būti dirbantieji.

„Siūlau mažiau įsijausti į Kalėdų senelio vaidmenį, kai labai norisi atnešti vaikams dovanų prieš artėjančius rinkimus ir pažiūrėti į politiką kaip į rimtą reikalą, kuomet politikoje žmonės sprendžia savo prioritetus, kam reikia labiausiai, o ne kam patogu dovanoti. Šitas pasiūlymas kainuotų nei daugiau nei mažiau – 37 milijonus eurų ateinantiems metams. (…) Gal pirmiausiai pagalvokime, kaip mokėti padorų darbo užmokestį tiems žmonėms, kurie dirba valstybei, o tuomet jau tapkite Kalėdų seneliais, kai lieka atliekamų pinigų“, – sakė G. Skaistė.

Universalią išmoką vaikui Lietuvoje gauna apie 508,6 tūkst. vaikų.

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments