Irmanto Gelūno/15min nuotr.

Už Administracinių nusižengimų kodekso pataisas balsavo 85 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė – 34. Iš viso balsavime dalyvavo 121 parlamentaras.

Seimas po pateikimo pritarė ir Baudžiamojo kodekso pataisoms: už balsavo 80 Seimo narių, prieš – 17, susilaikė – 26. Iš viso balsavime dalyvavo 123 parlamentarai.

Įstatymo Administracinių nusižengimų kodekso pataisos numato, kad teisę surašyti nusižengimų protokolus turėtų ne tik policija, bet ir kiti pareigūnai.

Taip pat pataisa numatoma, kad fiziniams asmenims už visuomenės sveikatos srities ir civilinės saugos teisės aktų pažeidimus baudos siektų nuo 500 eurų iki 1500 eurų, o juridiniams asmenims nuo 1500 iki 6000 eurų. Už savivaldos institucijų sprendimų nevykdymą būtų taikomos baudos nuo 250 iki 800 eurų.

Baudžiamojo kodekso pataisos numato, kad saviizoliacijos nesilaikymas, kai asmuo buvo gydytojų įspėtas, nebebūtų traktuojamas kaip baudžiamasis nusižengimas, tai būtų laikomos nusikaltimu, už kurį teismas galės skirti laisvės atėmimo bausmę iki vienerių metų.

Dar griežtesnės baudžiamojo kodekso sankcijos būtų taikomos, jei dėl tokių veiksmų išplistų susirgimas ar kilo ligos protrūkis. Tokiu atveju bausmė nebebūtų traktuojama kaip nesunkus nusikaltimas, todėl teismas galėtų skirti laisvės atėmimo bausmę iki 5 metų.

„Bausti nėra mūsų siekis. Mūsų siekis yra apsaugoti visuomenę nuo asmenų, kurie savo neapgalvotais, pavojingais ir neteisėtais veiksmais kelia grėsmę visuomenės sveikatai“, – Seimo nariams pristatydamas pataisas kalbėjo teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje įvestas karantinas. Šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės (išskyrus, maisto ir vaistines) bei kavinės.

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie