blank
15min.lt nuotr.

„Šiuo pasiūlymu siekiame užkirsti kelią piktnaudžiavimui teisiniu procesu. Būta atvejų, kai pradinis streiko teisėtumą patvirtinantis sprendimas buvo apskundžiamas, šitaip vilkinama streiko pradžia. Pavyzdžiui, Vilniaus viešojo transporto profesinei sąjungai organizuojant streiką, toks teisinis procesas truko beveik pusantrų metų! O „Achemos“ profesinė sąjunga laukė beveik metus“, – pranešime teigia pataisas sumanęs socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

„Streiko organizavimas Lietuvoje – teisine, organizacine ir ekonomine prasme sudėtingas ir brangus procesas, kurio pagrindinę naštą neša profesinės sąjungos. Kilus darbo ginčui dėl kolektyvinės sutarties, profesinėms sąjungos inicijavus streiką, darbdaviai buvo linkę piktnaudžiauti teisine sistema ir teise, naudojosi galimybe vilkinti streikų pradžią. Pasirinkti streikuoti ir numatyti streiko pradžios laiką turi būti profesinių sąjungų teisė ir prerogatyva“, – įsitikinęs opozicijos atstovas Algirdas Sysas.

Opozicija taip pat priminė, kad esminiai darbo kodekso pakeitimai įgyvendinti dar 2016–2017 m. Profesinių sąjungų teisė streikuoti įtvirtinta Konstitucijos 51 straipsnyje, tačiau taip jau susiklostė, kad šią teisę ribojo tam tikros įstatymų nuostatos ir prieštaringa teismų praktika.

Priėmus įstatymo projektą, apskundus teismo sprendimą streikas galėtų vykti, o apskundimas nestabdytų streiko.

blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: