blank
15min.lt nuotr.

Antradienį už Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymo projektą balsavo 82 Seimo nariai, 37 buvo prieš, 3 parlamentarai susilaikė.

Priėmus šį statymą, dokumentuose atsiras  W, X, Q raidės, tačiau nebus  diakritinių ženklų.

Seimo narys Audronius Ažubalis šį įstatymą  pavadino antivalstybiniu,  Konstituciją paneigiančiu dokumentu. „Einame buldozeriu per valstybinę kalbą“, – apgailestavo Seimo narė Rima Baškienė.

Tai, kad valstybinė kalba yra darkoma, tvirtino ir Seimo narys Dainius Kepenis.

Paremdamas įstatymą Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas tvirtino, kad asmens vardas ir pavardė priklauso žmogui ir niekas to negali atimti. Jo nuomone, ši teisė turi būti garantuojama Lietuvoje.

Seimo narė Rita Tamašunienė  pastebėjo, kad priimtas įstatymas tik iš dalies sprendžia asmenvardžių rašymo problemas. Parlamentarė apgailestavo, kad Seimas nepritarė Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujančių Seimo narių siūlymui rašant asmenvardžius leisti naudoti ir diakritinius ženklus.

Įstatymas numato, kad ne lietuvių tautybės Lietuvos Respublikos piliečio prašymu jo ir jo vaikų vardai ir pavardės asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose ir civilinės būklės aktų įrašuose rašomi lotyniškos abėcėlės rašmenimis (be diakritinių ženklų).

blueyellow1
blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments