blank
Asmeninių archyvų nuotr.

Aurelija RAKAUSKAITĖ

LAMA BPO Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje pagrindinio priėmimo metu prašymus pateikė 25,4 tūkst. stojančiųjų. Palyginimui – 2021-aisiais tokių buvo 25,7 tūkst.

Daugiausia studijų sutarčių su būsimais studentais sudarė Vilniaus universitetas (3 902), Kauno technologijos universitetas (1 191) ir Vytauto Didžiojo universitetas (1 173). Kolegijų sektoriuje  – Vilniaus kolegija (1 436), Kauno kolegija (1 212) ir Socialinių mokslų kolegija (997).

blank

Noriu išlaikyti save pačią

Marija Adomavičiūtė

Būsima studentė

Būsimos išlaidos manęs negąsdina. Šią vasarą gyvenau Vilniuje, todėl jau žinau, kur ir kiek pinigų man reikia bei kaip galiu taupyti. Nusprendžiau rinktis studijas Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, nes studijų programa pasirodė rimtesnė ir įdomesnė, o taip pat norisi pažinti naują miestą. Pirmus metus planuoju gyventi bendrabutyje, nes ir išlaidos mažesnės, ir noriu patirti tikrą studentišką gyvenimą, įgyti savarankiškumo. Vėliau ieškosiu buto nuomai, kad galėčiau ramiau gyventi ir mokytis. Vasaros metu dirbau, todėl pinigus jau skirstau tam tikroms reikmėms.

blankSunku suvokti, kiek išlaidų bus

Kornelija Šernaitė

Būsima studentė

Būsimos išlaidos mane šiek tiek gąsdina. Pradėsiu gyventi savarankiškai, sunku suvokti, kiek išlaidų bus: nuo maisto produktų, transporto iki namų apyvokos priemonių. Gąsdina ir didmiesčio kainos, juk ten viskas brangiau negu gimtajame mieste, tad visus finansus akylai stebėsiu. Su drauge nusprendėme gyventi bendrabutyje. Pagrindinė priežastis turbūt yra pirmakursio mažas biudžetas, o bendrabutis šiuo metu yra pigiausiais variantas. Finansų dar labai smulkiai neplanuoju, domiuosi tik esminiais dalykais. Labiau išlaidas pradėsiu planuoti jau gyvendama Vilniuje, kai paaiškės gyvenimo būdas ir reikalingų daiktų kainos.

blankTaupymas man nėra naujiena

Aistė Puidokaitė

Būsima studentė

Taupyti ir mąstyti apie būsimas išlaidas pradėjau tikrai ne vasarai atėjus ar egzaminų sesijai prasidėjus. Planuoju savo išlaidas jau seniai, tad įvairius brangesnius pirkinius (pvz., kompiuterį, kuris labai reikalingas mokslams) įsigijau anksčiau, todėl būsimos išlaidos manęs negąsdina. Planuoju gyventi bute, nes labai norisi privatumo ir ramybės. Kaip ir minėjau, finansus planuoju iš anksto, tad vasarai susiradau darbą, ketinu dirbti ir studijų metu.

blankTuo metu kaina buvo prieinama

Miglė Andriūnaitė

Pirmus studijų metus baigusi studentė

Dar besimokydama mokykloje nusprendžiau persikraustyti į Vilnių, žinojau, kad ten noriu pradėti naują gyvenimo etapą – studijuoti ir dirbti. Būsto paieškos prasidėjo net nesibaigus mokslo metams, tuo metu dar nebuvo sudėtinga rasti būstą už prieinamą kainą. Beieškant svarbiausi kriterijai buvo šie: patogus susisiekimas viešuoju transportu, netoli studijų vietos.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments