blank
J. Kačerausko nuotr.

Teks sugrįžti…

Kai kurie keliautojai Stokholmą vadina viena gražiausių Europos, gal net pasaulio, sostinių. Prisipažinsiu, į šį miestą keliavau pirmą kartą. O ir kelionės transportas buvo kiek neįprastas – didingas kruizinis laivas „Romantika“. Tad penktadienį, kai kolegos kulniavo namo, prasidėjo mano kelionė Ryga–Stokholmas–Ryga.

Užbėgdamas pasakojimui už akių, turiu pasidžiaugti, jog kelionei vadovavo puiki gidė – kruizus Baltijos jūra organizuojančios tarptautinės laivybos kompanijos „Tallink“ atstovė Kotryna Lužeckienė.

Minėtai bendrovei priklauso 18 laivų, plaukiojančių šešiais skirtingais maršrutais. Vienas iš dviejų šiuo maršrutu kursuojančių „Tallink“ laivų „Romantika“ iš Rygos uosto penktadienį išplaukia 17.30 val.

Laivas išties didingas, tad be Kotrynos pagalbos neišsiverčiau. Čia visko apstu: parduotuvių, kavinių, sauna, nestinga visų kitų patogumų, prie kurių įpratęs šiuolaikinis žmogus. Kartu buvo surengtas šokių kruizas – įvairiausi Lietuvos meniniai kolektyvai visą savaitgalį linksmino laivo keleivius. Kaip pasakojo Kotryna, kaskart keliautojus pasitinka vis kitoks teminis kruizas.

Kelionė neužtruko. „Romantika“ Stokholmą pasiekė šeštadienį 10.30 val., o atgal į Latvijos sostinę išplaukė 17 val. ir Rygos uoste prisišvartavo ryte 11 val. Pažinčiai su Stokholmu tebuvo penkios valandos. Tad bevaikštant dažnai šmėstelėdavo mintis, jog sugrįžti čia reikės ne kartą ir ne du… Patiko…

Vertina viešąjį transportą

Tą dieną oras buvo kaip reta saulėtas. Kotryna sakė, jog vietiniai džiaugėsi ir praėjusia vasara, mat ji tokia puiki paskutinį kartą buvusi prieš gerus 50 metų.

Susipažinti su sostine panorau kuo daugiau vaikštinėdamas, tad Kotrynai teliko pritarti. Jokia paslaptis – vaikščiodamas pėsčiomis geriausiai ir greičiausiai pažinsi miestą.

Į Stokholmo senamiestį iš uosto nusprendėme vykti metro. Viešojo transporto bilietą pirkau ten pat, metro. Jį galima įsigyti ir laive. Visos dienos bilietas atsiejo beveik 15 eurų. Su tuo pačiu bilietu turėjau teisę vykti bet kokiu viešuoju transportu: metro, autobusu, kateriu.

Anot Kotrynos, Stokholmo viešojo transporto sistema išskirtinė – autobusu ar metro lengva nusigauti bet kur ir labai greitai. Dėl gerai išvystytos viešojo transporto sistemos švedai mieliau ja naudojasi nei automobiliais. Taip pat labai mėgsta dviračius. Dar vienas malonus momentas – automobilių srautų beveik nėra.

„Keistuoliai“ švedai

Stokholme yra ką pamatyti – tai tikras muziejus. Prie mūsų su Kotryna prisijungė jos vyras, sėkmingai vadovaujantis vietos kompanijai. Tad turėjau du išties puikius gidus.

Miestas išsidėstęs 14-oje salų, kurias jungia 57 tiltai. Gražūs pastatai, žalios erdvės ir daug vandens – tai išskiria Stokholmą iš kitų. Daug lankytinų vietų galima pasiekti tiesiog pėsčiomis. Nors spaudė laikas, pavyko išmaišyti nemažą dalį senamiesčio.

Kotryna nusivedė į vieną iš kavinių, įsikūrusių prie pat vandens, ir pasiūlė paragauti tikrų švediškų bandelių. Prieš vaišių stalo kalbindamas savo gidus supratau, jog gyvenimas Švedijoje kitoks. Kotryna pasakojo, kad švedų ir lietuvių požiūris į darbą labai skiriasi. Švedai į darbą gali vėluoti net pora valandų ir stebisi, jei turi pasiaiškinti kodėl. Švedai niekada nedirba viršvalandžių, o savaitgaliais – jokiu būdu, nes laisvalaikis jiems – šventas dalykas. Jį švedai išnaudoja aktyviai gamtoje – vaikščiodami su šiaurietiškomis lazdomis, slidinėdami, bėgiodami… Kiekvieno švedo svajonė – vasarnamis salelėje, į kurią gali patekti tik vandeniu kateriu.

Puikiai praleidę dieną Stokholme, grįžome į keltą, kuris į Rygą pajudėjo 17 val. Ir čia kelionė neprailgo, nes 11 val. jau buvome Rygoje.

Šią savaitgalio idėją vertinu puikiai. Tad jei norite praleisti laisvadienius kitaip, pagalvokite apie kelionę laivu. Nepatingėkite  – atsigersite kavos Stokholmo senamiestyje ar apsivilkę sportinę aprangą pabėgiosite jo gatvelėmis. Iki susitikimo Stokholme!

K.  Lužeckienės nuotr. 

„Tallink“ nuotr. 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: