
Kainų skirtumai
Rokiškėnė, gyvenanti keturių kambarių bute nerenovuotame name, gruodį už šildymą mokėjo 185 eurus, sausį – 162 eurus. Jos butas 80 kv. m ploto. Pašnekovės nuomone, tai labai didelė, „beveik kosminė“ suma ir labai didelis skirtumas, palyginti su tuo, kiek moka jos draugė, gyvenanti renovuotame daugiabutyje. „Ji moka 100 eurų mažiau. Už 55 kv. m butą – tik 65eurus“, – komentavo „Gimtojo…“ skaitytoja. Ji norėtų, kad namas, kur gyvena, butų renovuotas. „Tačiau kartu noriu ir kad valstybė didesnius procentus gyventojams kompensuotų, nes už renovaciją labai didelę sumą reikėtų mokėti. Mano šeimai reikėtų 20 tūkstančių“, – skaičiavo moteris.
Pavydi pensininkams
Kitas rokiškėnas už gruodį mokėjo 116 eurų. Jo butas 64 kv. m, o namas kaip tik šiuo metu renovuojamas. „Šiandien štai balkoną nuardė, – kalbėjo vyras. – Renovacija mums kainuos 19 tūkstančių. Apie trečdalį dengs valstybė, liks per 12 tūkstančių eurų. Mažiau teks mokėti už šildymą, tai įvertinus, susitaupys apie 6–7 tūkstančius. Paspėliojus, kiek šildymas kainuos po dešimtmečio, tai gal bus „ant lygių.“ Jis neslėpė pavydintis pensininkams. „Valstybė jiems, gaunantiems šildymo kompensacijas, dengia šimtą procentų renovacijos. Tai pasaka“, – svarstė pašnekovas. Jo namas pirmasis Rokiškyje po renovacijos turės saulės baterijas.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Jo, sėdžiu renovuotam name, moku už renovaciją IR DAR PLIUS DAUGIAU UŽ ŠILDYMĄ NEI KAIMYNAI NERENOVUOTAM!!! Tai koks čia po perkūnais biznis? Kokia nauda? Kad namo kiautas gražus? Absurdai…
Saulės baterijos yra statomos ant dabar visų pradėtų renovuoti namų.
Tikra tiesa.Naudinga tik nepasiturintiems ir kai kuriems pensininkams( kurių pensijos mažos). Jiems visai nereikia mokėti. Įdomiausia, kad valstybė sumoka ir kvit. Jokios skolos būsimiems paveldėtojams už renovaciją nebelieka.
Skola liks tik mažesnė, gal tiktai tiems neliks, kurie gyvens ilgiau 20 metų.