Gimtasis Rokiškis Aktualijos Sąskaitos už šildymą: renovuoti namą ar mokėti daugiau?

Sąskaitos už šildymą: renovuoti namą ar mokėti daugiau?

Gruodį parašę apie sąskaitas už šildymą, palyginę mokesčius renovuotuose ir nerenovuotuose būstuose, sulaukėme skaitytojų prašymų tęsti šią temą. Aišku tai, kad renovuotuose daugiabučiuose žmonės mažiau moka už šildymą, tačiau neatnaujintų būstų šeimininkai taip pat pageidauja, kad valstybė už renovaciją jiems mokėtų gerokai didesnes kompensacijas nei šiandien.

1338
4

Kainų skirtumai

Rokiškėnė, gyvenanti keturių kambarių bute nerenovuotame name, gruodį už šildymą mokėjo 185 eurus, sausį – 162 eurus. Jos butas 80 kv. m ploto. Pašnekovės nuomone, tai labai didelė, „beveik kosminė“ suma ir labai didelis skirtumas, palyginti su tuo, kiek moka jos draugė, gyvenanti renovuotame daugiabutyje. „Ji moka 100 eurų mažiau. Už 55 kv. m butą – tik 65eurus“, – komentavo „Gimtojo…“ skaitytoja. Ji norėtų, kad namas, kur gyvena, butų renovuotas. „Tačiau kartu noriu ir kad valstybė didesnius procentus gyventojams kompensuotų, nes už renovaciją labai didelę sumą reikėtų mokėti. Mano šeimai reikėtų 20 tūkstančių“, – skaičiavo moteris.

Pavydi pensininkams

Kitas rokiškėnas už gruodį mokėjo 116 eurų. Jo butas 64 kv. m, o namas kaip tik šiuo metu renovuojamas. „Šiandien štai balkoną nuardė, – kalbėjo vyras. – Renovacija mums kainuos 19 tūkstančių. Apie trečdalį dengs valstybė, liks per 12 tūkstančių eurų. Mažiau teks mokėti už šildymą, tai įvertinus, susitaupys apie 6–7 tūkstančius. Paspėliojus, kiek šildymas kainuos po dešimtmečio, tai gal bus „ant lygių.“ Jis neslėpė pavydintis pensininkams. „Valstybė jiems, gaunantiems šildymo kompensacijas, dengia šimtą procentų renovacijos. Tai pasaka“, – svarstė pašnekovas. Jo namas pirmasis Rokiškyje po renovacijos turės saulės baterijas.

Sandarumo testas

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vagonaisveža
Vagonaisveža
2023 20 vasario 18:31

Jo, sėdžiu renovuotam name, moku už renovaciją IR DAR PLIUS DAUGIAU UŽ ŠILDYMĄ NEI KAIMYNAI NERENOVUOTAM!!! Tai koks čia po perkūnais biznis? Kokia nauda? Kad namo kiautas gražus? Absurdai…

Jonas
Jonas
2023 19 vasario 7:36

Saulės baterijos yra statomos ant dabar visų pradėtų renovuoti namų.

taigi
taigi
2023 18 vasario 14:25

Tikra tiesa.Naudinga tik nepasiturintiems ir kai kuriems pensininkams( kurių pensijos mažos). Jiems visai nereikia mokėti. Įdomiausia, kad valstybė sumoka ir kvit. Jokios skolos būsimiems paveldėtojams už renovaciją nebelieka.

Jonas
Jonas
2023 21 vasario 7:27
Atsakinėti į  taigi

Skola liks tik mažesnė, gal tiktai tiems neliks, kurie gyvens ilgiau 20 metų.