15min.lt nuotr.

Anot sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, pacientai Lietuvoje dar ganėtinai konservatyvūs, nes dažniausiai renkasi kitas nei internetinę registracijos formas, tačiau įpročiai keičiasi.

„Gydymo įstaigos privalo užtikrinti pacientams patogiausią registracijos būdą – gyvai, telefonu ar internetu. Nors populiariausias registracijos būdas lieka telefonu, tačiau paskutiniu metu daugėja gyventojų, kurie renkasi registraciją internetu. Prie pokyčio prisideda aktyvus darbas su gydymo įstaigomis, kad jos atvertų kuo daugiau konsultacijų laikų pacientams internetu. Tai prisideda prie eilių pas gydytojus mažinimo, nes gyventojai turi daugiau galimybių rinktis ir planuoti savo vizitų laikus“, – sako A. Dulkys.

Tendencijos rodo, kad šiemet IPR rezultatai gali būti dar geresni. Per pirmus du šių metų mėnesius šeimos gydytojų konsultacijoms per IPR sistemą pacientai buvo užregistruoti 391 tūkst. kartų, gydytojų specialistų konsultacijoms – 931 tūkst. kartą. Per tą patį laikotarpį pernai buvo atlikta vos 114 tūkst. registracijų pas šeimos gydytojus ir 385 tūkst. registracijų pas gydytojus specialistus.

„Vieninga elektroninė registracijos sistema yra naudinga tiek gyventojams, tiek gydymo įstaigoms. Pacientai gali greitai ir patogiai registruotis pas gydytojus, rinkdamiesi jiems patogų laiką ir vietą, kur norėtų gauti paslaugą. Matydamas realų gydytojų užimtumą, pacientas gali rinktis tą gydymo įstaigą, kurioje pas gydytoją galima patekti greičiau. Gydymo įstaigoms registracijos sistema leidžia stebėti ir valdyti pacientų srautus, tinkamai organizuoti gydytojų darbą. Tai yra labai svarbu mažinant eiles ir didinant paslaugų prieinamumą“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos sistemos informacinių išteklių vystymo skyriaus vedėja Vilma Telyčėnienė.

Ministerija primena, kad naudotis IPR informacine sistema gyventojai gali prisijungę prie savo paskyros e. sveikatos portale www.esveikata.lt ir paspaudę nuorodą „Išankstinė pacientų registracija“. Tai padarius, sistema parodys paciento šeimos gydytoją ir galimus registracijos laikus.

Šiuo metu prie IPR informacinės sistemos yra prisijungusios 493 sveikatos priežiūros įstaigos, kuriose pacientai gali registruotis pas 1469 šeimos gydytojus ir 4675 gydytojus specialistus.

mytime grozio
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: