blank

„Vakar buvo nustatyti papildomi du atvejai, tai iš trijų du. Tai jauni vyrai ir, kiek yra žinoma, jie prieš susergant lankėsi vienoje iš Europos šalių“, – penktadienį kalbėjo G. Zagrebnevienė.

Anot SAM atstovės, su pirmuoju susirgusiu atveju yra nustatyti penki sąlytį turėję asmenys, iš pastarųjų dviejų ligonių vienas turėjo sąlytį su dviem asmenimis.

„Iš viso septyni kontaktai. Jie yra stebimi ir nė vienas iš jų kol kas neturi simptomų“, – teigė ji kartu pridurdama, kad šiuo metu iš viso atlikti aštuoni tyrimai dėl beždžionių raupų įtarimų, trys iš jų – teigiami.

SAM atstovė teigia, kad kol kas vakcinacija nuo beždžionių raupų Lietuvoje nevyksta, kadangi vis dar laukiama vakcinos.

„Vakcina Lietuvą turėtų pasiekti per rugpjūtį. Turėsime 1400 dozių, kurias planuojame panaudoti didelės rizikos sąlytį turėjusiems asmenims, taip pat sveikatos priežiūros darbuotojams ir laboratorijų darbuotojams“, – informavo ji.

G. Zagrebnevienė atkreipia dėmesį, kad raupų vakcina Lietuvoje skiepijama buvo iki 1980-jų metų. Visgi, pasak jos, sunku pasakyti, koks procentas paskiepytų asmenų turi imunitetą beždžionių raupams.

„Jeigu asmenys buvo paskiepyti raupų vakcina, tai nereiškia, kad 100 proc. paskiepytos populiacijos turi imuninį atsaką būtent į beždžionių raupus. Kaip ir su visomis kitomis vakcinomis dalis populiacijos yra vis tik imlūs, kadangi imunitetas nesusidaro. Kadangi tyrimai neatlikti, kokia populiacijos dalis yra neimli raupams, taip pat ir beždžionių raupams, negalime pasakyti, kad visi asmenys paskiepyti yra neimlūs“, – sakė SAM atstovė.

Kol kas neaišku, ar galės pasiskiepyti visi norintys

Visgi SAM atstovė pažymėjo, kad visiems norintiems skiepų, bent jau kol kas, neužteks.

„Kiek SAM žinoma, vakcinų dėl raupų kiekis yra nepakankamas, kad būtų paskiepyti visi norintys pasaulyje. Šiuo metu vakcina yra dozuojama pagal tam tikrus algoritmus. Kaip bus ateityje, ar bus gaminama vakcina, atsižvelgiant į raupų plitimo epidemiologinę situaciją, matyt informuos Pasaulio sveikatos organizacija“, – teigė G. Zagrebnevienė.

blueyellow1
blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments