Salų dvaras. Redakcijos archyvo nuotr.
Salų dvaras. Redakcijos archyvo nuotr.

 

Romantiškasis Salų dvaras tebekiršina rajono politikus. Dviragio saloje įsikūrusi dvarvietė daug metų privilioja menininkus ir baltistus, kiekvieną vasarą čia rengiančius kalbininkų stovyklas, sutraukiančias kolegas iš viso pasaulio. Tačiau jų stovykla šiemet gali būti paskutinė, nes aptriušusi dvaro aplinka, kurioje nėra net padoresnio tualeto, kalbininkus šiurpina. O pinigus į Salas investuoti numačiusi valdžia nesuka sau galvos dėl dvaro vizijos.

Pinigų prašo, vizijos – nėra

Prieš savaitę vykusiame rajono tarybos posėdyje svarstant savivaldybės 2016–2018 m. strateginio veiklos plano pakeitimo klausimą prašyta pritarimo įtraukti Salų dvaro stogo kapitalinio remonto projektą. Klausimą pristačiusi Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Švanienė tarybos nariams paaiškino, jog planuojama pakeisti dvaro stogą, duris bei langus.

Opozicijai atstovaujantis tarybos narys Irmantas Tarvydis, pats atstatęs netoli Salų esančią dvarvietę, pasiteiravo, kokią dvaro viziją rajono valdžia turi numačiusi ir kas dvare bus po 5 ar 10 metų? Jam atsakyta, kad pagal teikiamą projektą kalbama ne apie vizijas, o pastato stogą, duris ir langus. Opozicija neatlyžo: Virginijus Lukošiūnas ir Dijana Meškauskienė spyrė viešai paaiškinti,  kodėl rajono valdžia, pasišovusi investuoti į dvarą, nepateikia jo perspektyvų?

Posėdžiui vadovavęs meras Antanas Vagonis sutrikusią savivaldybės specialistę nuo atsakymo prievolės išvadavo. Rajono vadovas tarybai pripažino, kad vizijos, kaip sutvarkyti dvarą ir kas jame ateityje vyks, savivaldybė neturi.

Daugiau ketvirtadienio „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie