Apie savo verslą papasakojo „Aistės“ sumanytoja Violeta Daščiorienė.

– Kokia buvo Jūsų verslo pradžia? Kaip atsirinkote, kuo prekiausite?

– Visą gyvenimą dirbau prekybos srityje: prekybos centre „Trys lašai“, „Bajorų žuvies“ parduotuvėje ir kitur. Vėliau atsirado galimybė pradėti savo verslą. Iš pradžių dirbome dviese su partnere, vėliau nusprendžiau, kad geriau vienai. Norėjosi prekiauti tuo, ko kitur nelabai rasi. Labai mėgdavau lankytis grožio industrijos parodose „Pelenė“. Ten susiradau partnerius, iš kurių perku kosmetiką, sužinodavau aktualias naujienas. Deja, pastaraisiais metais tenka šia paroda nusivilti – imta daugiau dėmesio skirti nagų lakavimui, įvairiems geliams bei nagų dekoravimui skirtiems gaminiams. Kadangi mano verslui tai neaktualu, lankytis nustojau.

– Kodėl „Aistė“? Kieno tai vardas?

– Tai yra mano dukters, gyvenančios Vokietijoje, vardas. Parduotuvė ne tik pavadinta jos vardu, bet ir papuošta jos nuotraukomis. Taip savo dukrą, kurią gyvai per metus pamatau tik kartą arba du, nuotraukose galiu matyti kasdien. Aistė į Vokietiją išvyko pagal mainų programą ir dabar dirba vaikų darželio auklėtoja. Jos vyras yra bulgarų tautybės, vėjo jėgainių inžinierius. Turime du anūkus – berniuką Kristianą ir mergaitę Sofiją. Abu vaikai kalba keliomis kalbomis. Šešerių Sofija kalba lietuviškai, vokiškai, rusiškai, bulgariškai, ukrainietiškai… Dukra su vaikais namuose stengiasi bendrauti tik lietuviškai. Žentas – bulgariškai.

– Kiek metų laikosi šis verslas?

– Ši parduotuvė gyvuoja jau 11 metų. Anksčiau kosmetika bei kitomis grožiui bei namams skirtomis prekėmis prekiavome Respublikos gatvėje. Asortimentas plėtėsi ir vis labiau jutau, kad 27 m2 patalpoje darosi ankšta. Net buvau ėmusi svarstyti uždaryti verslą ir užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Man pasisekė, kad gavau gerą pasiūlymą dėl patalpų nuomos iš UAB „Zirzilė“. Per mažiau nei mėnesį patalpas suremontavome ir parduotuvę atidarėme vasario 1 d.

– Ar pasiteisino vietos pakeitimas?

Taip, esu labai patenkinta. Kai erdvė didesnė, daugiau vietos fantazijai, kaip patraukliau išdėlioti prekes, parinkti interjero detales. Taip pat pastebėjau, kad ši vieta patogesnė pirkėjams – juk mikrorajone gyvena daugiau žmonių, čia pat ir autobusų stotis, didieji prekybos centrai. Tie, kurie parduotuvėje lankydavosi, kai buvome miesto centre, taip pat liko su mumis ir toliau ateina apsipirkti. Turime nuolatinių klientų, atsiranda ir naujų.

– Kodėl nusprendėte prekiauti būtent kosmetika?

Mačiau, kad mieste yra pakankamai rūbų, avalynės ir kitokių parduotuvių, todėl nusprendžiau prekiauti tuo, ko, mano manymu, Rokiškyje dar trūko.

– Ar nedidelės kainos – prastos kokybės požymis?

Pas mus yra čekiškų, itališkų, bulgariškų, ispaniškų prekių, taip pat pagamintų Izraelyje, Korėjoje bei Lietuvoje. Štai viena klientė pasigedo lietuviškų „Melisa“ šampūnų, kuriuos paprastai pirkdavo Vilniuje. Pasirūpinome jų gauti ir dabar prekiaujame daugeliu šios linijos plaukų priežiūros priemonių. Rinkdamasi savo prekių asortimentą, aš dažniausiai atkreipiu dėmesį į tai, kokia gaminio sudėtis, ir pirmenybę teikiu natūralumui. Dalis plaukų priežiūros priemonių yra skirtos profesionalams ir paprastai jų mažmeninėje prekyboje nebūna arba yra parduodamos per tarpininkus.

– Kokios prekės, Jūsų manymu, parduotuvėje yra populiariausios?

Kiekviena prekė turi savo pirkėją. Žmonės pasirenka pagal savo pajamas ir poreikius. Daugelį domina prancūziški pilstomi kvepalai, maisto papildai, tepalai sąnariams, kai kurie šampūnai. Turime nemažai kvapų namams, smilkalų ir įdomesnių smilkalinių. Sunku ką nors išskirti. Kuo nebenoriu prekiauti, tai tik bižuterija. Pasiliksiu galbūt tik vienos firmos kokybiškesnę. Atsižvelgiu į klientų poreikius – kai man pasako, kad pageidautų vienos ar kitos firmos produkcijos, ieškau užsisakyti ir pasiūlau pirkėjams.

 

Nuo šiol prenumeratoriai „Gimtąjį Rokiškį“ gali atsiimti ne tik „Audrupio paukštyno“ parduotuvėlėje Taikos gatvėje, bet ir „Aistės“ parduotuvėje Panevėžio gatvėje.

Jei pageidaujate rytais atsiimti „Gimtąjį…“ minėtose vietose, prašome dėl prenumeratos kreiptis į redakciją (Nepriklausomybės a. 22), tel. +370 620 78 241.

Minėtose parduotuvėse prenumerata nėra priimama.

Laikraštis, atsiimant jį minėtose vietose, Jums kainuos TIK 3,50 Eur mėnesiui.

Ritos Grigalienės nuotr.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Irena
Irena
2024 2 balandžio 18:28

Puiku, kad žmonės daro tai ko nori. Parduotuvė irgi manau, kad reikalinga Rokiškyje.

Rekomenduojami video: