Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

„Numatyti keli sektoriai, kuriems galėtume po Velykų iš karto atpalaiduoti režimą, tai būtų prekybos sektorius, (…) nekalbant apie didžiuosius pramogų centrus, kurie sutraukia daug žmonių“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, prekybos vietoms būtų taikomi atsargumo reikalavimai: atskiri patekimai į prekybos vietas, ribojamas pirkėjų skaičius, tiek pirkėjams, tiek pardavėjams reikėtų dėvėti būtinąsias apsaugos priemones, reikėtų užtikrinti temperatūros matavimą ir panašiai. Premjero teigimu, šios sąlygos bus nustatytos ir paskelbtos dar iki Velykų.

Paslaugų sektorius, pasak S. Skvernelio, taip pat galėtų tikėtis režimo sušvelninimo.

„Pirmiausia kalbame apie smulkųjį verslą, kirpyklas, ratų gamybą, valyklas ir panašias priemones. Atskirus sektorius galėtume atpalaiduoti, jeigu viskas bus sėkmingai“, – sakė premjeras.

Kol kas nekalbama apie režimo sušvelninimą lauko kavinėms, restoranams ir panašiai.

Tačiau premjeras pridūrė, kad jei bus nuspręsta sušvelninti režimą kitą savaitę, bus paskelbtos preliminarios datos, kaip atskiri sektoriai galėtų pradėti veikti.

„Bus preliminarios datos, kada galėtų pradėti veikti sporto renginiai, sporto klubai, kultūros renginiai, kada atsirastų galimybė mokymo įstaigoms funkcionuoti“, – sakė S. Skvernelis.

Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
GrybasMiškų ministerijos ministras Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Grybas
Grybas

O kur musu seimunai Jarutis su Martineliu? Tylu ramu islys po karantino is grybeliai. Ir pamatai zmogus ko verti.

Miškų ministerijos ministras
Miškų ministerijos ministras

Anot miškų ministerijos ministro, džiaugiasi ne tik jis bet ir pievų ministras, ir grybų ministras