Panevėžio ligoninės nuotr.

Gydytoja Rita Vilimavičienė apie GERIATRIJĄ:

– Geriatrija – tai medicinos sritis, nagrinėjanti ligas, sukeltas senėjimo sąlygotų pakitimų žmogaus organizme. Visuomenė sensta, o vyresniame amžiuje daugėja lėtinių ligų, kurios mažina žmogaus savarankiškumą, galimybę pačiam save aptarnauti. Mūsų tikslas – sustabdyti tų ligų progresavimą, sumažinti jų paūmėjimų dažnį, grąžinti pacientą į bendruomenę, kurioje jis galėtų išlikti kuo ilgiau savarankiškas.

Mūsų pacientai – šešiasdešimties metų ir vyresni, kurių senėjimo proceso sukeltus pakitimus lydi keletas lėtinių paūmėjusių ligų, trikdančių kasdienę veiklą, didinančių priklausomybės nuo kito asmens.

Geriatrija nėra slauga. Mūsų skyriuje vyksta aktyvus darbas, atliekame tyrimus, skiriame medikamentinį ir nemedikamentinį gydymą.

Daugumą geriatrinių pacientų kamuoja ne vienas, o daug negalavimų. Tam pačiam pacientui gali blogėti atmintis, trikti orientacija, svaigti galva, „šokinėti“ arterinis kraujo spaudimas, todėl reikalingas išsamus geriatrinis tyrimas. Vertiname ne tik anamnezę bei objektyvius duomenis, bet ir atliekame testus, kuriais tiriame apsitarnavimą, kasdieninę veiklą, mitybą, griuvimų riziką, atminties sutrikimus. Į pacientą žiūrime kompleksiškai, todėl dirbame ne vieni, o turėdami tarpdisciplininę komandą, kurią sudaro gydytojas, slaugytojas, ergoterapeutas, kineziterapeutas, socialinis darbuotojas, psichologas. Kiekvienas komandos narys turi savo pareigas, dirbdami kartu mes siekiame bendro tikslo – pagerinti pacientų biopsichosocialines funkcijas, suteikti jam išsamias rekomendacijas ir padėti toliau gyventi savarankiškai.

Džiaugiamės, kad darbą pradedame turėdami jauną komandą, kuri entuziastingai nusiteikusi dirbti, pritaikyti visas savo žinias bei medicinos naujoves.

Ligoninė mums, kaip jauniems specialistams, patraukli tuo, kad turi dideles pacientų tyrimų galimybes, naują medicinos įrangą, sudaro puikias sąlygas tobulėti.

Užs. 951

 

 

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie