blank
A. Stanio nuotr.

Piešinys – Rokiškio kultūros centro idėja 22-ajam tarptautiniam vargonų muzikos festivaliui, skirtam čekų muzikui, pedagogui, vargonininkui Rudolfui Lymanui. Kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai Aušra Gudgalienė sakė, kad festivalio esmė, ypač pastaruosius penkerius metus, – kuo daugiau kalbėti apie šią asmenybę, apie muzikos tradicijas, kultūrą, ne vien apie vargonus.

„Šalia meninės dalies, koncertų, visada rengiame edukacinę dalį ir trečiąją dalį, pavadinkime ją „atminties įamžinimu“. Norime mieste palikti ženklų, tam tikrų pėdsakų, kurie kalbėtų apie R. Lymaną, apie muziką, apie vargonus. Praėjusiais metais ant buvusios mokyklos pakabinome lentelę, lange buvo R. Lymano nuotrauka, prieš keletą metų nupirkome naują vargonų variklį, o šiais idėją mestelėjo rajone populiarėjantys piešiniai ant pastatų“, – sakė A. Gudgalienė.

Įstaigos sieną puošia kupiškietis menininkas Marius Skrupskis, įkūręs savo vardo studiją. Menininkas darbuotis pradėjo trečiadienį, baigti planuoja kitą savaitę.

„Piešinio kryptį padiktavo Rokiškio kultūros centras. Džiaugiuosi, kad užsakovai „pamėtėjo“ smagių idėjų. Piešinys, žinoma, muzikos tematika, išvysite ir patį Rudolfą Lymaną, kurio vardu pavadinta muzikos mokykla“, – pasakojo M. Skrupskis.

Muzikos mokyklos direktorė Vilma Steputaitienė pasidžiaugė, kad pastato siena ištapoma. „Žmonės pozityviai vertina šį piešinį. Nemažai praeivių jau dabar giria, nors piešinys dar nebaigtas“, – sakė V. Steputaitienė.

rampa1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Birutė
Birutė
2021 16 spalio 12:04

O kodėl mergina su ausinukais, o ne su gyvu instrumentu? Bent kokį gyvą instrumentą buvo galima nupiešti. Juk muzikos mokykla.