Asmeninio archyvo nuotr.

Kiek aistrų, emocijų ir kalbų, bet tai natūralu, nes bet koks pokytis sukelia pasipriešinimą. Kaip viena lektorė sakė, ,,jei nėra pasipriešinimo, tai jokio pokyčio nėra“. Ir visai nesvarbu, kad pokytis siekia racionalumo, geresnio paslaugų prieinamumo ar kuria palankias darbo sąlygas. Prisipažinsiu, aš nesu rokiškietė, gal todėl mažiausiai mane įtakoja emocijos ir sentimentai. Puikiai suprantu, kad žmonės, kurie baigė “Romuvą”, labai aiškiai palaikys mintį, kad gimnazija turi išlikti ,,Romuvoje” ir, žinoma, atvirkščiai tvirtins tie, kurie baigė ,,Vaižgantą”. Visi jie turės svarius argumentus, bet labiausiai jie bus paremti sentimentais. Aš pabandysiu į šią situaciją pažiūrėti iš šalies ir kartu atstovauti direktorės poziciją.

Pirmiausiai sugrįžkime prie klausimo: o kas iniciavo šią pertvarką? Ir daugumai politikų, kurie šiandien bando ,,pasipiarinti” dėl šios temos, teks nusivilti, nes ne valdžios spendimu prasidėjo ši pertvarka, o pačios mokyklos bendruomenės. Ir tai, manau, labai svarbu, nes tik pati švietimo bendruomenė geriausiai mato problemas ir trūkumus tokio ,,hibrido”, kai viena gimnazija yra ,,išmėtyta” per dvi mokyklas, kilometrais nutolusias viena nuo kitos. Pirmiausiai nukenčia gimnazijos finansavimas, po to atsiranda mokytojų darbo organizavimo sunkumai, kai per pertrauką turi iš vienos mokyklos atsirasti kitoje, su supakuotomomis priemonėmis ir būtinai savu transportu, nes, kai ,,kenčia” finansavimas, tai automatiškai atsiranda ir priemonių trūkumas. Problemų ir sunkumų išvardinčiau ir daugiau, bet tiksliausiai gali atsakyti patys pedagogai ir administracija. Manau, kad problemos aiškios ir pagrįstos, todėl ir buvo nutarta priimti drąsų politinį sprendimą ir pagaliau padaryti vieną ,,normalią” gimnaziją Rokiškyje. Kiek žinau, pačiai bendruomenei buvo leista apsispręsti, kuriame pastate liks gimnazija. Daugumos apsisprendimu, bendruomenė pasirinko ,,Romuvos” pastatą ir tam turi tikrai konkrečius argumentus. Pirma, ,,Romuvos” pastatas didesnis ir, jei ateity teks į miesto gimnaziją priimti kaimo gimnazijų vienuoliktokus ir dvyliktokus, ,,Vaižganto” patalpose jie netilps. Antra, pradėtas ,,Tūkstantmečio mokyklų” finansavimas – didžiuliai pinigai investuoti į ,,Romuvos” patalpas, čia sukuriant šiuolaikiškas mokymosi laboratorijas – tai kokybiškesnis švietimo prieinamumas gimnazistams. Trečia, dauguma vaikų gyvena mikrorajone. Ketvirta, šalia – baseinas ir dabar statomas sporto kompleksas, kurių paslaugomis gali ir galės naudotis ir mokykla. Atstumas – tai laiko sąnaudos. Todėl pritariu racionaliam, taupiam bendruomenės apsisprendimui, kad ,,Romuvos” patalpose įsikurtų gimnazija, o, kad ,,nedingtų” išties garbingas ,,Vaižganto” vardas ir paminklas, stovintis šalia mokyklos, galima šiose patalpose įkurti Senamiesčio progimnaziją ir jai suteikti ,,Vaižganto” vardą. Taip būtų išlaikyti ir ,,Vaižganto”, ir ,,Romuvos” vardai – jie abu verti išsaugojimo.

   Valdantiesiems politikams linkiu išlaikyti tvirtą ,,politinį stuburą“, įsiklausyti į švietimo bendruomenės prašymus ir nepasiduoti oponentų bei emociškai įaudrintos liaudies balsui. Pokyčiai visada atneša pasipriešinimą, bet gyvenimas nestovi vietoje, todėl negalime savęs įkalinti istoriniuose faktuose. Reikia ieškoti būdų racionaliems sprendimams ir istorijos išsaugojimui, o tai tikrai galima. Niekas nepaneigs, kad progimnazija lygiai tiek pat svarbi švietime ir žmogaus augime, kaip ir gimnazija.

mytime grozio
Subscribe
Informuoti apie
guest
10 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vidas Stankevičius
Vidas Stankevičius
2023 26 kovo 11:08

Su pragmatiškumu, patogumu, taupumu ir kt. panašiais argumentais reikia labai atsargiai, nes tada nebelieka vietos žmogaus teisėms, kultūrai, menui ir tikėjimui, galiausiai – švariam orui ir vandeniui.

Ona
Ona
2023 24 kovo 16:54

Na gerai istorija, tai istorija, bet kodėl didžioji dalis vaikų užrašyta į Romuvą? Kodėl patriotai neužrašėt į Vaižgantą? Dvyliktokų ten tik viena klausė. O kodėl? O dabar: -Istorija…

Mama
Mama
2023 24 kovo 11:46

Visi pamiršta vaikus, į juos dėmesį reikia kreipti, nes jie nukenčia!!!!!!

Rima
Rima
2023 24 kovo 8:00

Na, gal buvo vertingiau patylėti… Tiesiog liūdna dėl to, kas prasidėjo mieste. Nebėra vertybių, nesvarbi istorinė mokykla. Nesimokiau joje, bet visada ji buvo aukščiau ir už 3, ir uż 4. Nors ir kaip jūs, Vaižganto vaikai, balsuosite ir, nors ir kiek rašys Pragiedrulių šviesuliai, manau jau seniai viskas nuspręsta.

Komentuotojas….
Komentuotojas….
2023 24 kovo 7:28

Manau kad teisingus argumentus desto Dainora. Tokiais argumentais gal geriau ir reiktu vadovautis o ne tokiais kaip sentimentai ir istorija…

Inga
Inga
2023 23 kovo 13:15

Tai Dainora Mineikienė yra sociademokratė, o valdantieji rajone yra socdemai. Tai kaip ji gali būti „iš šalies“ ir nesuinteresuota?

Smalsutis
2023 23 kovo 23:47
Atsakinėti į  Inga

Kieno vežime sėdi, to ir giesmę gieda.

Dainora
Dainora
2023 24 kovo 9:03
Atsakinėti į  Inga

Kalbu faktų kalba ir būten į valdančiuosius, nors ne visi jie socdemai(čia dar senoji taryba spręs) ir kreipiuosi, kad nesuskystų ir įsiklausytų pagaliau į švietimo bendruomenę.

Jonas
Jonas
2023 25 kovo 18:32
Atsakinėti į  Dainora

O kaip Juodupės gimnaziją naikins irgi katučių plosit, pone direktore??

Direktorė
Direktorė
2023 27 kovo 10:11
Atsakinėti į  Jonas

Rokiškio gimnazijos niekas nenaikina, ji ir taip viena, tik per du pastatus išmėtyta. Kalba eina apie sukėlimą į vieną pastatą, o ne naikinimą.

Rekomenduojami video: