Nuotr. V.Bičiūnaitės.

Garbės ženklai, nominacijos

Susirinkusius sveikino rajono meras Ramūnas Godeliauskas, M. Romerio laiškus skaitė ir apie jį pasakojo J. Tumo-Vaižganto gimnazijos skaitovai. Muzikinius kūrinius atliko  Artūro Noviko vadovaujama MRU vokalinė grupė ir Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis.

MRU Senato sprendimu 2022-2023 metai yra paskelbti Ukrainos Laisvės metais, todėl universiteto Senato Garbės ženklai buvo įteikti universiteto dėstytojams, svariai prisidėjusiems prie paramos Ukrainai – tai prof. dr. Žanetai Simanavičienei ir doc. Alvydui Medalinskui.

Prof. dr. Ieva Deviatnikovaitė skaitė pranešimą „Prof. Mykolo Romerio gyvenimo veikla: teisė, politika, studentai, knygos“. Vyko viktorina apie M.Romerį. Joje daugiausiai prizų už teisingus atsakymus susišlavė  J.Tumo-Vaižganto gimnazijos mokinės. Universiteto bendruomenė įteikė nominacijas studentams už geriausius mokslo darbus.

LRT žurnalistai kalbino MRU rektorę Ingą Žalėnienę,  doc. A. Medalinską bei kitus.

Tęsia iniciatyvas

Įsimintinas renginys, skirtas M. Romeriui, vyko ir 2019 m. Jame dalyvavo profesoriaus artimieji, istorikai, Rokiškio rajono valdžios ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, kiti svečiai. Pagrindinis susitikimo pranešėjas – M. Romerio dienoraščių leidėjas, Lietuvos istorijos instituto mokslininkas Rimantas Miknys. Tuomet Obelių gimnazijos bendruomenė įsitraukė į Rokiškio rajono Vietos veiklos grupės (VVG) organizuojamas veiklas ir tapo mokykla, dalyvaujančia M. Romerio įamžinimo iniciatyvoje. Šiuo metu Obelių gimnazija yra parašiusi projektą „Mykolo Romerio atminimo erdvė“, kurio tikslas – įamžinti iškilaus kraštiečio asmenybę ir darbus, ir planuoja organizuoti renginius, sukurti ir pagaminti mobilius stendus, iki 2024 m. vasario mėnesio įkurti mokslo pažinimo erdvę ir kt.

M.Romeris gyveno 1880 -1945 metais.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: