blank
A. Stanio nuotr.

Apdairiai atsikratė pavojingo balasto

0,2 ha teritorija – sovietinis palikimas. Dabar ją supa AB „Panevėžio keliai“ filialo gamybinė teritorija. 1960–1996 m. čia veikė asfaltbetonio bazė su itin toksiškų naftos darinių saugykla – bitumo krosnimi ir penkiomis bitumo talpyklomis: viena, didesnioji,  maždaug 2000 kv. m talpos, buvo įleista į žemę; keturios mažesnės, maždaug po 20 kub. m talpos, – antžeminės.

Vėliau teritoriją privatizavo AB „Panevėžio keliai“, bet formuojant sklypą bendrovė apdairiai atsikratė pavojingo balasto – iš sklypo pavyko „iškirpti“ asfaltbetonio bazę su bitumo talpyklomis. O jos ne tuščios – jose vis dar palaidoti bitumo likučiai. Kiek talpyklos laikys – sunku pasakyti, nes akivaizdu, kad betoniniai rezervuarai jau pažeisti, žemėje jau randama teršalų. Neatlaikius rezervuarams, grėstų tikra ekologinė katastrofa – toksiški naftos produktai patektų į gruntinius vandenis ir niekas negali prognozuoti, kaip plačiai pasklistų. Padarinių likvidavimas kainuotų keliskart brangiau nei savalaikis šios ekologinės katastrofos užkardymas.

Kas turi skambinti pavojaus varpais?

Dabar ši pavojinga žemė – valstybinė. Bet sprendimų priėmėjų kabinetai toli nuo Rokiškio. Vadinasi, kol nieko nenutiko, tol galvos, matyt, niekam ir neskauda.

Nors skaudžių pamokų visai neseniai būta. Ekologiniai skandalai Alytuje, Klaipėdoje, kaltų ir atsakomybių paieškos, žala aplinkai ir žmonėms, padarinių likvidavimas. Garsiai skambėjęs triukšmas, tilo ir nutilo. Klausimas – ar pamokos išmoktos? Panašu, kad – ne. Mat Rokiškio meras Ramūnas Godeliauskas iš dabartinio aplinkos ministro Simono Gentvilo išgirdo tą patį, ką ir iš buvusiųjų ministrų – bitumo bazės utilizavimui ir teritorijos sutvarkymui nėra pinigų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Interesantas
Interesantas
2021 3 birželio 21:29

2000 kvadratinių metrų ;D

Žmogus
Žmogus
2021 4 birželio 6:56
Reply to  Interesantas

Gal turėjo omeny kūbinių

Jevgenij
Jevgenij
2021 3 birželio 17:54

Bus galima filmuoti Černobilio antrą sezoną. Laukiam