blank
A. Stanio nuotr.

Didelio judėjimo nėra

„Pagal skiriamas pašalpas galima sakyti, kad visame Rokiškio rajone gyvena apie 150 ukrainiečių. Daugiausiai tai moterys ir vaikai, pastarųjų – apie 40 proc.

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra 53 tūkst. registruotų ukrainiečių. Nepastebima, kad jų mažėtų. Aišku, vieni išvažiuoja, kiti atvyksta. Iš Rokiškio rajono išvažiavo 15–20 ukrainiečių. Dalis informavo, kad grįžta į Ukrainą, kiti kėlėsi į kitas šalis ar į Lietuvos didmiesčius. Bet masinio judėjimo nėra“, – pasakojo T. Barauskas.

Didžiausias atvykusiųjų skaičius – kovą

Teiravomės, ar į rajoną atvykstančių ukrainiečių skaičius stabilizavosi. „Karo pradžioje, pirmoje kovo mėnesio pusėje, sulaukėme 70–80 ukrainiečių, tuomet buvo didesnis impulsas. Balandį karo pabėgėlių būta kur kas mažiau, o dabar, per pastarąsias kelias savaites, atvažiavo dar 30–40 ukrainiečių: pirmadienį į Rokiškį atvyko paskutinysis keturių asmenų šeimos narys (jis apgyvendintas Juodupėje), motina su keturiais vaikais (apsigyveno Obelių socialinių paslaugų namuose), praėjusią savaitę keturi ukrainiečiai apgyvendinti Pandėlyje, kiek anksčiau septyni žmonės įsikūrė Lailūnuose, dar 13 – Kriaunose. Taigi ukrainiečių sulaukiame kiekvieną savaitę“, – sakė T. Barauskas.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments