Scenoje – favoritai

Šis konkursas – neeilinis įvykis Rokiškyje, nes jo metu vyko atranka į pasaulio šokių čempionatą Vokietijoje. Atrankos konkursą į Rokiškį atsiviliojo jo organizatorius Mantas Svirskys, kuris yra ir Kultūros sostinės ambasadorius. „Tai duoklė miestui. Šita scena man buvo pirmoji ir labai smagu pasidalinti ja su šokėjais, kurie skina laurus tarptautinėse varžybose“, – komentavo choreografas.

Atrankoje dalyvavo įvairaus amžiaus šokėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Baltarusijos. Jų pasirodymus vertino tarptautinė penkių asmenų komisija, kurioje buvo aukšto lygio šokėjos ir choreografės iš Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, taip pat du lietuviai – nacionalinės šokių federacijos ekspertas Kęstutis Baranauskas bei šiuolaikinio šokio konkursų pradininkė Lietuvoje Neringa Kirklienė.

Konkursinėje programoje pasirodę šokėjai žavėjo scenine kultūra, emociniu įtaigumu, kostiumais ir judesiais, kurie eiliniam žiūrovui atrodo sunkiai įkandami. „Šiuo metu lietuvių kolektyvai yra pasaulio šokių konkursų dešimtukuose, tačiau dar negali varžytis dėl čempionų titulų, bet yra arti to“, – komentavo M. Svirskys.

Rokiškėnai gali džiaugtis – buvusi Choreografijos mokyklos auklėtinė Ieva Balčiūnaitė atrankoje tarp duetų įvertinta antrąja vieta, o grupėje – pirmąja, tad ji gavo leidimą dalyvauti pasaulio šokių čempionate. Šiuo metu šokėja aktyviai repetuoja miuzikle „Lituanica“, jo premjera numatyta kovo pabaigoje.

Kažkas ne taip…

Paklaustas, ar kuo nors nustebino matyti šokėjai, choreografas M. Svirskys sakė per metus teisėjaujantis 15–20 tarptautinių varžybų, todėl jį nustebinti esą labai sunku. Visgi kai kas konkurso organizatorių nustebino. Tiesa, labai nemaloniai. „Atvažiavo beveik 500 šokėjų, o rokiškėnai žiūrovai neatėjo. Liūdina, kad Choreografijos mokykla ir Kultūros centras nepasirūpino reklama ir žiūrovais. Yra į ką pažiūrėti (konkurse – aut. past.). Choreografijos mokyklai turėtų būti gėda. Čia kažkas ne taip…“ – svarstė M. Svirskys.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie