blank
A. Stanio nuotr.

Vien organizacijai „Blue/Yellow“, remiančiai Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, Lietuvos gyventojai jau yra pervedę apie 19 mln. eurų. Raudonajam Kryžiui, teikiančiam ukrainiečiams humanitarinę pagalbą, suaukota daugiau kaip 2 mln. eurų ir daugybė reikalingų daiktų. O šios organizacijos – ne vienintelės, renkančios paramą Ukrainai. Tačiau karas nesibaigia, pabėgėlių daugėja, todėl paramos reikia nuolat.

„Gimtasis…“ pasidomėjo, kaip paramą rinkti sekasi Raudonojo Kryžiaus draugijos Rokiškio skyriui.

Kaip sakė jo vadovė Jurgita Erslovienė, kol kas Rokiškyje apsistoję nuo karo bėgantys ukrainiečiai paramos nestokoja. „Mūsų rajone apsistojusiems ukrainiečiams paramos netrūksta, kol kas turime visko ir dar galime pasidalinti su kitais Raudonojo Kryžiaus draugijos skyriais, nes esame kaip „vienas kumštis“. Tačiau problemų kyla didesniuose miestuose, kur karo pabėgėlių kur kas daugiau. Taigi tos paramos reikia nuolat – įvairių higienos reikmenų, kitų daiktų, todėl visa pagalba, kurią suteikia mūsų miesto žmonės, yra labai reikalinga. Tikimės, kad Raudonojo Kryžiaus draugijos, kaip ir „Maisto banko“, akcijoje rokiškiečiai dalyvaus aktyviai ir aukos įvairių higienos reikmenų“, – sakė J. Erslovienė.

Raudonojo Kryžiaus draugijos akcija Lietuvoje vyks šį savaitgalį – balandžio 8–10 d. Rokiškyje akcija bus organizuojama MAXIMOS prekybos centre (Respublikos g. 111B). Akcijos metu bus renkami higienos reikmenys: šampūnai, dušo želė, dantų pasta, dantų šepetukai suaugusiems ir vaikams, tualetinis popierius, moteriški higieniniai įklotai, skutimosi peiliukai, sauskelnės vaikams (3, 4 ir ypač 5 dydžio).

J. Erslovienė primena, kad higienos reikmenis galima atvežti ir į jų skyriaus buveinę (Vytauto g. 25, Rokiškis). „Paramą priimame tik daiktais, norintieji paaukoti pinigais gali skambinti trumpuoju telefonu 1485 (auka – 5 eurai)“, – primena J. Erslovienė.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Juratė
2022 7 balandžio 11:27

Blin čia savo žmonėms neduoda jokios kompensakompensacijos, o Ukrainiečiams pinigu negaili. Invalidai skursta, padėti negali . O pinigu nėra tra lia lia. O Ukriniečiams randa pinigu ir lėšų atranda. Kas per žmogystos nesuprantu, o mūsų žmonėms šiukšles dalina. Paskutinį kasni iš mūsų atima kažkokiems sunkiais. O mumis stekena ir paskutinius triušius pagatavi nušauti kad tik mums nereiktu nieko duoti.