15min nuotr.

Didžiausi atlyginimai socialiniams darbuotojams iš biudžetinių įstaigų ir seniūnijų mokami Vilniuje (1046 eurai į rankas), Panevėžio mieste (928 eurai), Vilniaus rajone (918 eurų), Marijampolėje (880 eurų), Šiaulių rajone (859 eurai), Kaune (856 eurai), Klaipėdoje (851 euras), Rokiškio bei Kretingos rajonuose (836 eurai).

Mažiausias darbo užmokestis mokamas Kazlų Rūdoje (638 eurai į rankas), Šalčininkų rajone (701 euras), Molėtų rajone (702 eurai), Alytaus rajone (706 eurai), Prienų rajone (707 eurai), Raseinių rajone (708 eurai), Lazdijų rajone (710 eurų), Zarasų rajone (712 eurų), Širvintų rajone (715 eurų) ir Ignalinos rajone (718 eurų).

„Bendra tendencija savivaldybėse yra teigiama, tačiau socialinių darbuotojų darbo užmokestis dar atsilieka nuo šalies vidutinio darbo užmokesčio, kuris šių metų pirmą ketvirtį siekė 879 eurus į rankas, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.

Socialinių darbuotojų, dirbančių biudžetinėse įstaigose ir seniūnijose, darbo užmokestis yra mokamas iš savivaldybių biudžetų pagal Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymą. Norėdama paspartinti socialinių darbuotojų darbo užmokesčio didinimą ministerija kasmet skiria lėšų su šeimomis dirbančių socialinių darbuotojų ir atvejo vadybininkų savivaldybėse darbo užmokesčio didinimui. 2020 metais šiam tikslui iš valstybės biudžeto skirta 23,7 mln. eurų. Tai skatina savivaldybes didinti darbo užmokestį ir kitų sričių socialiniams darbuotojams.

2020 metais Vyriausybė taip pat paskirstė 2,9 mln. eurų savivaldybių pavaldumo socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų premijoms už ypač svarbių užduočių vykdymą ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpiu. Tai apima ir socialinius darbuotojus.

Lietuvoje įvairaus pavaldumo įstaigose ir nevyriausybinėse organizacijose iš viso dirba apie 4 tūkst. socialinių darbuotojų.

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Onė Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Onė
Onė

Darbo užmokestis kyla kiekvienais metais soc darbuotojams darbui su šeimomis ir atvejo vadybininkams ,nes jie finansuojami valstybės lėšomis, tai ir pakelia rajonų vidurkį, o soc. darbuotojo padėjėjai , lankomosios priežiūros darbuotojai dirba manau daug sunkesnį fizinį darbą, reikalaujantį daug jėgų, pačios aukodamos savo sveikatą,darbas tiesioginis su senais , sunkią negalią turinčiais klientais. Šios pareigybės finasuojamos savivaldybių, kodėl soc .apsaugos ir darbo ministerija nepasirūpina jų darbo užmokesčio kėlimu.Šios pareigybės mūsų senstančiai Lietuvai šiuo metu yra labai reikalingos, o soc. darbuotojai su mielu noru išvyksta į Vokietiją slaugyti senolių, kur per mėnesį uždirba 4-ženklę sumą.Tad manau reikėtų susimąstyti ar dar liks kam… Skaityti daugiau »