blank
J. Kačerausko nuotr.

„Turime legendą, kad Rokiškį prieš daugiau pusę amžiaus įkūrė medžiotojas Rokas. Miesto pavadinimas akivaizdžiai kildinamas iš jo vardo, taip pat yra labai susijęs su… kiškiais. Sakoma, kad anuomet mūsų krašte jų buvo labai daug, o Rokas juos medžiodavęs ir tai paskatino jį čia pasilikti. Tad rokiškėnai ne veltui labai myli kiškius – šiemet net skulptūrą miesto centre šiam mielam gyvūnėliui iškilmingai atidengėme. 520-ąjį gimtadienį paskyrėme savo ištakoms – Rokui ir kiškiams. Rengsime teatralizuotą medžiotojo puotą, nukelsiančią šventės svečius į miesto įsikūrimo laikus ir sieksime net dviejų kiškių rekordų vienu metu”, – pasakoja Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Kirstukienė.

Miesto gyventojai ir svečiai antrąją šventės dieną raginami į gimtadienį ateiti ne vieni, o su tikrais arba pliušiniais kiškiais. Pirmajam rekordui rokiškėnai sieks didžiausio ilgaausių augintinių susibūrimo vienoje vietoje. Siekiant antrojo rekordo, pasak Rokiškio kultūros centro pranešimo, bus statomas didžiulis žaislinių kiškių tortas.

Organizatoriai žada, kad teatralizuotoje medžiotojo Roko puotoje šventės dalyviai nusikels į Viduramžius: čia vaikštinės kunigaikštis su svita, skambės to laikmečio muzika, svečiai ragaus medžiotojų vaišes, mokysis gyvųjų amatų. Ši puota bus įžanga į pagrindinį šventės renginį – didžiausiose šalies arenose žiūrovų įvertintą miuziklą „Eglė – žalčių karalienė”. Jo kūrėjai į pasirodymą nutarė įtraukti ir pačius rokiškėnus – antrą savaitę choreografas Gytis Ivanauskas ir Sakurako repetuoja su Rokiškio šokėjais.

520-asis Rokiškio gimtadienis tęsis dvi dienas ir pasiūlys svečiams įvairių renginių ir veiklų. Šeštadienį taip pat vyks Juozo ir Alfonso Keliuočių palikimo studijų centro forumas, langinių tapymo plenero darbų pristatymas, bus atidaryta medžiotojų trofėjų paroda, vyks Lietuvos elnių kvieslių čempionatas. Sekmadienį, rugsėjo 22-ąją, „Sporto pusryčiai” pakvies renginio dalyvius pajudėti, vyks plenero „Miesto metraštininkas” darbų paroda, XX tarptautinio vargonų festivalio koncertas su choru „Ąžuoliukas”, koncertuos Kauno bigbendas, Aušra ir Ramūnas Difartai, grupė „Flash Voyage”, vasaros kūrybinės stovyklos „Kuriu ir mokausi” auklėtiniai. Abi gimtadienio dienas lydės mugės ir edukaciniai užsiėmimai.

Daugiau nei dešimtmetį, nuo 2008-ųjų, siekiant plėtoti kultūrą ir meną regionuose, kasmet Kultūros sostine išrenkamas vis kitas šalies miestas. Šiemet šiuo titulu puikuojasi Rokiškis – šia proga čia visus metus vyksta gausybė renginių. Kiekvienas 2019-ųjų metų mėnuo, pasak Rokiškio kultūros centro, kviečia miestelėnus ir svečius į vis kitus kultūros vingius – teatro, šokio, muziejininkystės, dailės, etnokultūros, vizualiųjų menų, dvarų kultūros, muzikos ir literatūros.

Rokiškio miesto statistika

Rokiškio mieste gyvena 12 tūkst. nuolatinių gyventojų, o Rokiškio rajono savivaldybėje – 28,7 tūkst. Darbingo amžiaus gyventojai sudaro 59,6 proc., pensinio amžiaus – 27,3 proc., o 13,1 proc. – vaikai nuo 0 iki 15 metų amžiaus. 2019 metais, Statistikos departamento duomenimis, tūkstančiui vyrų teko 1 131 moteris. Iš Rokiškio šiais metais emigravo 337, imigravo – 167 žmonės. Gyventojų, kurių amžius yra nuo15 iki 64 m., užimtumo lygis siekia 68 proc., o vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis – 1 015,8 euro. Vienam gyventojui 2019 m. teko 1203 eurai tiesioginių užsienio investicijų.

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments