blank
A. Stanio nuotr.

Iškeldamas tautinę Baltarusijos vėliavą, Rokiškis paskelbė palaikantis kaimyninės šalies piliečius, kovojančius už savo tėvynės demokratiją, dėl to kalinamus ir persekiojamus. Į šią simbolinę palaikymo akciją susirinko savivaldybės vadovai, tarybos nariai, o Baltarusijos vėliavą pavesta iškelti aktyviam Rokiškio sąjūdiečiui Leonui Jankauskui.

Stabdo bendradarbiavimą su Baltarusijos miestu Postavais

Savo požiūrį į tai, kas vyksta Baltarusijoje, Rokiškis išreiškė dar vienu aktu – penktadienį tarybos posėdyje buvo pristatyta rezoliucija, skirta mūsų miestui partneriui Baltarusijoje – Postavams. Rezoliucija parengta atsižvelgiant ir į LR užsienio reikalų ministerijos rekomendaciją, gautą į Rokiškio miesto vadovų užklausą. Ministerija rekomenduoja stabdyti bendradarbiavimą su Postavais, kol Baltarusijoje nepradės veikti demokratiniu būdu ir teisėtai išrinkta valdžia.

Rezoliucija smerkiami Baltarusijos veiksmai, priverstinai nutupdant keleivinį lėktuvą ir sulaikant bei kalinant kitokią nuomonę turinčius piliečius, kartu išreiškiamas taikių Baltarusijos piliečių, trokštančių gyventi pagal demokratijos principus, palaikymas.

Atsižvelgiant į tai, skelbiama rezoliucijoje, Rokiškio miestas šiuo metu nemato galimybės bendradarbiauti su Postavų rajonu, su kuriuo sutartis pasirašyta dar 2009 m. Rezoliucijoje teigiama, kad ilgametę partnerystę Rokiškis galės atnaujinti tik tuomet, kai Baltarusijai vadovaus demokratiškuose ir laisvuose rinkimuose išrinkta valdžia.

Pasirašyti rezoliuciją kviečiami tarybos nariai

Tarybai rezoliucija pateikta lietuvių kalba, po to ji bus išversta į anglų ir baltarusių kalbas. Pasirašyti šį dokumentą rajono meras Ramūnas Godeliauskas pakvietė visus tarybos narius, kitą savaitę atvykus į savivaldybę.

Per Užsienio reikalų ministeriją pasirašytos rezoliucijos vienas egzempliorius bus perduotas ir Baltarusijos opozicijos lyderei Svetlanai Cichanouskajai.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Maksim
2021 29 gegužės 0:57

Ačiū iš Baltarusijos

Maksim
2021 29 gegužės 0:49

🤍❤️🤍

Tata
Tata
2021 28 gegužės 18:17

Palaikymas baltarusių tautos-geras žestas. Kaip ir vėliavos pakėlimas. Tačiau kuo nusikalto eiliniai Pastavo rajono žmonės, kad šalį valdo uzurpatorius? Kodėl mūsų rajono vadovams reikia dar kartą nuskriausti  ir žeminti tuos žmones? O gal tai mūsų rajono grietinėlės toks žingsnis Pastavo vadovams ir  Lukošenkos  pakalikams? Tada taip ir reikia įvardinti.

Rimantas
Rimantas
2021 28 gegužės 16:31

Simet jubiliejus mes lietuviai turime geras tradicijas.1941m spalio 6d i Baltarusija buvo iskilmingai islydetas A,Impuleviciaus batalionas.