Rokiškis nustelbė didmiesčius (nuotraukų galerija)

7788
6

Rokiškis šeštadienį nustelbė didmiesčius. Kalėdų rezidencijos atidarymas ir mūsų miesto oficialus tapsmas Lietuvos kultūros sostine buvo įspūdingas nepaisant prasto oro. Šviesos ir garso jūroje mūsų „šepkiškos“ eglės įžiebimas pranoko ir ja nepatenkintų rokiškėnų lūkesčius. O įspūdingiausiai ant dvaro sienų buvo „prikeltos“ Liongino Šepkos skulptūros. „Jūs čia turit Dievo pasiuntinį, kurį dabar atranda visas pasaulis“, – sakė renginio režisierius Dalius Abaris. Prie dvaro dėl reginio dirbo keli šimtai žmonių, vien atvažiavusiųjų iš sostinės – apie 80. Čia buvo suvežta milžiniška aparatūra, įgarsinimo sistemos. Tiesa, „Dievulis pagailėjo mums oro“, tad aparatūra „užlūžo“. Tačiau tie, kas  nesušalo ir sulaukė 40 minučių vėluojančio atidarymo, plojo rankomis, kad reginys buvo „aukščiausio lygio“, laukti buvo verta. „O garsiausias mūsų dievdirbys, kurio darbus naikino, o patį uždarė į psichiatrijos ligoninę, net sapnuose nebūtų įsivaizdavęs, kad jo palikimas bus tokiu būdu ir taip talentingai įvertintas“, – taip ir panašiai kalbėjo ne vienas, atvykęs šeštadienį į Rokiškį.

Gaivino techniką

Renginio režisierius D. Abaris labai apgailestavo, kad renginys vėlavo. Jis neslėpė, kad buvo dvi  priežastys. Pirma, laukta svečių, kurie vėlavo įstrigę kamščiuose, antra ir svarbiausia, – oro sąlygos. „Pasiruošimo metu, dar išvakarėse, snigo, šalo, lijo… Tai tam tikri techniniai dalykai, vadinamasis force majeure (nuo žmogaus nepriklausančios sąlygos). Technika „užlūžo“ tiesiogine žodžio prasme ir mums ją reikėjo atgaivinti. Galėjome pradėti anksčiau, bet pasirinkome kelią atsiprašyti žmonių, kad būtų kokybė, kad ištransliuotume, kiek įmanoma, geriausiai“, – sakė režisierius. Jo žodžiais, tokių nepalankių sąlygų, kad tuo pačiu metu ir šaltų, ir lytų, nėra buvę, nors renginius jis organizuoja jau dvidešimt metų. To negalėjome numatyti“, – sakė režisierius.

Medis prikeltas gyvenimui

Dėl to, ką pamatė žiūrovai – tobulą videografiką ant mūsų dvaro pastato, dirbo didžiulė žmonių  komanda. Išreiškę nepasitenkinimą dėl vėlavimo, dauguma žiūrovų vis tiek pripažino, kad reginys pranoko lūkesčius. „Tai buvo mano mintis, kad Šepka būtų „panaudotas“, kad būtų prasmė. Tuo, ką turite, didžiuokitės, nes tai nuostabus kūrėjas. Jį norėjome kitoje erdvėje parodyti, kad kiekvienas suvoktų, kad jis buvo Dievo pasiuntinys, o dabar jį atranda visas pasaulis“, – sakė režisierius.

Mediniai Šepkos gyvuliukai, žiedeliai, kareivėliai – viskas buvo „prikelta“ ir pritaikyta mūsų architektūrai. „Manau, daugelis suprato, ką norėjom parodyti. Aš tik apgailestauju dėl oro, bet tuo, ką padarėme, tuo turiniu, likau labai patenkintas“, – sakė Dalius. Visa tai, ką pamatėme, kurta nuo vasaros. „Šepkos kūriniai nebuvo piešti. Jie nuskenuoti specialia technika ir patalpinti į 3D erdvę.

Juk negalima visko paleisti blizgučiais

Iš Dusetų kilęs, ten mokyklą baigęs, Arūno Augučio buvęs mokinys D. Abaris Šepka susižavėjo tuomet, kai net nebuvo kalbos apie kultūros sostinę. „Pamačiau jo darbus ir likau labai nustebintas. Dar labiau nustebau sužinojęs jo gyvenimo istoriją“, – sakė kūrėjas. Jam buvo labai svarbi šio renginio prasmė. „Juk negalima paleisti visko blizgučiais, tačiau mes labai stengėmės, kad ir akims gražu būtų, kitaip sakant, stengėmės surasti balansą tarp to, kas yra gražu, ir to, kas yra menas. Jei jau prisiimate kultūros sostinės vardą, turite jį tinkamai puoselėti“, – sakė režisierius.

J. Kačerausko nuotr.

azija

6
Rašyti komentarą

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
nikeStasysrokiskieteVardaskaimynė iš už 50 km Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
nike
nike

Kaledom svente nekvepia,nes eglute primena baubli,pavesine…..

rokiskiete
rokiskiete

Noreciau seniui salciui kitoms kaledoms sukurti grazu palta,gal padovanoti Rokiskio Kaledai naujus apdarus ,kad nusluostytu nosi didmiesciams?Kaip galvojate?

Stasys
Stasys

Kalėdų seneliui

Vardas
Vardas

Gal ir gražu buvo, bet jau tokio vėlavimo, su vaikais išėjome nesulaukę.

kaimynė iš už 50 km
kaimynė iš už 50 km

Kaip KULTŪROS SOSTINĖ-Rokiškis tikrai neapsijuoks… Čia kultūra ne „daroma”,čia ja GYVENAMA !!!!

LinaMarija

Nerealus reginys 😍