Rokiškis meta iššūkį blizgių šiuolaikinių Kalėdų eglių karštligei

Lietuvos miestus apėmusi Kalėdų eglių karštligė ir lenktynės, kieno didesnė, puošnesnė, labiau šviečianti ir pribloškianti blizgučių spindesiu. Tokių ambicijų kova miestų biudžetams kainuoja tūkstančių tūkstančius, tarsi pinigais būtų galima vertinti ir nusipirkti tikrąją Kalėdų dvasią. Visam šiam blizgesiui Rokiškis metė drąsų iššūkį ir pasuko prieš srovę. Miesto Kalėdų eglė taip skirsis nuo kitų, kad išvydęs ją tikrai nesupainiosi, kurio gi miesto aikštėje ją matei. Tokia ji bus tik Rokiškyje – atspindinti autentišką šio krašto dvasią, unikali savo tautodailės motyvais, medžiagomis, atlikimu. Ir, svarbiausia, nuo pradžios iki galo šis meniškas Kalėdų medis sukurtas rankomis – prie jo tyliai darbavosi daugybė Rokiškio krašto žmonių, dovanojusių jam savo laiką bei gebėjimus ir nevertinusių tai pinigais. O ar tai neliudija tikrosios Kalėdų dvasios?

4104
3

Liongino Šepkos kūrybos motyvai

Unikalusis Kalėdų medis prie Rokiškio krašto muziejaus bus užbaigtas jau šį savaitgalį. „Gimtasis…“ prie jo rado paskutiniuosius darbus bedėliojančią visą komandą ir jai vadovaujantį šiaulietį dailininką Arūną Uogintą, gerai pažįstamą rokiškėnams.

Pasak A. Uoginto, eglė, kurios idėją L. Šepkos kūrybos motyvais pasiūlė rokiškėnas dailininkas Arūnas Augutis, nuėjo ilgą kūrybinį kelią. „Pats gilinausi į Šepkos kūrybos stilistiką, kūriau eglės eskizus, projektus ir maketus, nes idėja popieriuje yra viena, realybėje sprendžiama kitaip. Prie šio kūrybinio proceso prisidėjo daugybė žmonių, meistrų, pasiūliusių savo sprendimų, prisidėjusių rankų darbu. Pagrindinius paukštelius ir eglės karūną sumeistravo Romualdas Kaminskas, daugybė paukštukų atkeliavo iš viso rajono gimnazijų ir mokyklų. Taigi čia didžiulis komandinis krašto žmonių darbas“, – sakė A. Uogintas.

Eglės pagrindinės puošmenos – paukštukai, o paslaptingą kalėdinę nuotaiką padės sukurti vidinis apšvietimas. „Ir viskas, daugiau puošmenų nebus, kad jos neužgožtų medelio monumentalumo, nes Šepkos darbai irgi lakoniški. Čia ir slypi visas Lietuvos tautodailės grožis, kai daug vietos paliekama natūralaus medžio grožiui“, – pastebi dailininkas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

3
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
OliaPetrasHenka Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Olia
Olia

Jei jau kaledos,tai man turi buti zaliaskare,ir gyvybingiau,ir kvapas egles yra,o puosti galima aisku ir mediniais zaislais…

Petras
Petras

Ir žaislų pirkti nereikėjo verslininkui, vargstančių tėvų vaikai sunešė…

Henka

Tai ne kalėdinė eglutė o palapinė, o dažams visiems žinomas verslininkas pagailėjo pinigų. Skručumą bando prastumti kaip originalumą…