blank

„Mūsų gatvėje gyvenančios ukrainietės norėjo susitvarkyti plaukus, apsikirpti, susitvarkyti nagus. Kalba eina apie mokamas paslaugas, jos nenorėjo nieko gauti nemokamai. Deja, grįžo šokiruotos – abiejose kirpyklose, į kurias užsuko, moterims buvo pasakyta „ne“ ir nepaaiškinta kodėl“, – pasakoja D. P.

Tad kodėl ukrainietės Rokiškio grožio paslaugas teikiančiose įmonėse išgirdo atsakymą „ne“? „Gal išsigando, kad apkirpti plaukus ir sutvarkyti nagus teks nemokamai?“ – svarstė D. P. ir pridūrė, kad ukrainietės tikrai nėra naivios, jos puikiai supranta, jog paslaugos dažniausiai teikiamos iš anksto užsirašius. Ukrainoje tvarka tokia pati, jos sutinka paslaugos laukti, kiek reikia, tačiau atsakymą „ne“ išgirdo be jokių komentarų ir argumentų.

Kadangi tiksliai nebuvo aišku, į kurias būtent grožio paslaugų studijas kreipėsi ukrainietės (prisiminė tik vieną –plaukų dizaino studiją ELLA, kur norėjo susitvarkyti nagus), „Gimtasis…“ pasidomėjo šia problema ir kitose kirpyklose.

ELLOS, įsikūrusios Nepriklausomybės a. 11A, meistrė Erika Jarmakova, išgirdusi klausimą ir problemą, nusijuokė. „Žinau apie tokį atvejį studijoje. Atsakymas labai paprastas. Tuo metu manęs nebuvo, o manikiūrininkei – tik 23 metai, rusiškai ji nemoka nė žodžio, ji su ukrainietėmis tiesiog nesusikalbėjo, net nemokėjo pasakyti, kad nesupranta kalbos, todėl „no“ ukrainietės suprato kaip nenorą teikti paslaugą, o iš tikrųjų tai reiškė, kad ji nieko nesupranta, ką užsukusios moterys sako. O ukrainietės visiškai nekalba mūsų jaunimo kalba – angliškai“, – sakė E. Jarmakova ir pridūrė, kad jų studijoje ukrainietės tikrai laukiamos ir paslaugos joms mielai teikiamos.

Su panašia problema susidūrė ir kirpykla „Rosi“, esanti Jaunystės g. 12-42. Kaip „Gimtajam…“ sakė Ramutė Pivoriūnienė, jų kirpykloje taip pat lankėsi ukrainietės, domėjosi įvairiomis paslaugomis ir jų kainomis. „Gerai, kad tuo metu aš buvau kirpykloje. Moku rusiškai, ir tai esu primiršusi, ypač specifinius terminus. Kai rusiškai paklausė, kiek kainuoja plaukų dažymas sruogelėmis, turėjau pasukti galvą, ką tai reiškia. Vis dėlto rusiškai susikalbėti galiu, o štai jaunos mano kolegės – ne, rusų kalbos visiškai nemoka, jos nieko nesuprato ir nieko negalėjo ukrainietėms paaiškinti. Taip, tai problema“, – sakė R. Pivoriūnienė.

Vis dėlto, meistrės nuomone, susikalbėti galima technologijų pagalba, pavyzdžiui, naudojant „translate google“ (google vertėją). „Ukrainietes galėtų, bent jau pirmąjį kartą, palydėti jas globojantys vietos gyventojai, tie, pas kuriuos jos yra apsistojusios. Kartą išsiaiškinus, ko nori, ko reikia, po to būtų lengviau. Arba globėjai galėtų lietuviškai popieriuje surašyti, kokios paslaugos ukrainietės nori – tikrai galima surasti bendravimo būdų“, – įsitikinusi R. Pivoriūnienė.

Rozita Lisauskienė, kurios kirpykla įsikūrusi Respublikos g. 45, teigė, kad jai problemų dėl rusų kalbos nekiltų. „Kol kas nesikreipė nė viena ukrainietė. Joms nekiltų problemų mano kirpykloje susitvarkyti plaukus, apsikirpti, nusidažyti. Tačiau reikėtų registruotis iš anksto, nes eilė nemaža, ypač daug klienčių iki Velykų“, – sakė R. Lisauskienė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Litl
Litl
2022 20 balandžio 14:50

Kai išmoks kalbėt lietuviškai – tada ir pasigražins taśkas

Rekomenduojami video: