Permainų bus

Daugiau nei prieš savaitę į redakciją paskambinęs rokiškėnas sunerimęs teiravosi, ar tiesa, kad nuo liepos 1 d. Rokiškio autobusų parko maršrutinis autobusas nebekursuos į Panevėžį. Esą taip keleiviams prasitarė vienas iš vairuotojų. Žmogus stebisi, kodėl gali būti nutraukti reisai, jei, jo teigimu, „iš Panevėžio keleivių buvo pilnas autobusas“, taigi  nuostolių nepatiriama.

Tuomet telefonu pakalbinta UAB Rokiškio autobusų parko laikinoji direktorė Reda Giriūnaitė paaiškino, jog nuo liepos 1 d. pokyčių iš tiesų bus, tačiau juos inicijuoja ne įmonė. Jie susiję su kovo 30 d. Lietuvos Respublikos Prezidento pasirašytomis Seimo priimtomis Kelių transporto kodekso pataisomis. Jomis šalyje įtvirtintas laisvas reguliuojamas verslo modelis vežėjams, vežantiems keleivius tarpmiestiniais autobusais reguliaraus susisiekimo maršrutais. Šią reformą ruošė Susisiekimo ministerija. Naujas verslo modelis įsigalios nuo liepos 1 d. Konkrečiai kaip ir kas keisis Rokiškio autobusų stotyje, R. Giriūnaitė negalėjo atsakyti. Anot jos, kaip ir kiekvienoje naujoje situacijoje, taip ir šioje, yra nemažai neaiškių klausimų, į kuriuos laukiama atsakymų iš atsakingų institucijų. Sulaukusi atsakymų, žadėjo pateikti informaciją.

Vežėjus parinks LTSA

Tačiau pertvarką organizuojančios institucijos tų atsakymų pateikti neskuba, todėl po keleto dienų paprašėme apibūdinti situaciją tokią, kokia ji yra dabar, ir pateikėme papildomų klausimų. Ar gali taip nutikti, kad UAB Rokiškio autobusų parkas nebegalės vežioti keleivių tarpmiestiniais maršrutais (autobusams keliami papildomi reikalavimai ir kt.)? Ar galima teigti, kad ateis privatūs vežėjai?

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

mytime grozio
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: