blank
K. Bartoševičius ir A. Kaupienė. R. Keliuotytės nuotr.

„Išvykstu su žinia, kad Rokiškis – turintis potencialo miestas, kad tai nėra žlugęs miestas, nuo kurio verta nusisukti ir sakyti – „ai, jie patys nusibaigs“. Ne, taip nėra. Čia yra ir infrastruktūra, ir besikuriančių verslų, čia ir didelės būstų kainos, vadinasi, ekonominis variklis čia sukasi. Vadinasi, miestas turi potencialo. Tik klausimas – kiek ir kokios kokybės kuro mes įpilsime, kad variklis greičiau ir efektyviau veiktų. Su tokia mintimi aš ir išvykstu“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) narys K. Bartoševičius, kurį atvykti į Rokiškį paskatino pažintis su TS-LKD Rokiškio skyriaus lydere Audrone Kaupiene.

Girdėti vieniems kitus

K. Bartoševičius prisipažino esąs idealistas gerąja prasme, tikintis, kad klausantis ir kalbant su žmonėmis, diskutuojant galima situaciją keisti ir surasti visiems palankių sprendimų. „Seimo narius kaltina, kad jie valstybę valdo iš savo sostinės, nematydami, kokia tikroji situacija regionuose. Štai todėl ir važiuoju į regionus, kad pats susidaryčiau įspūdį, išklausyčiau ir išgirsčiau, ką žmonės kalba, ir atliepčiau jų poreikius. Gal tie mano vizitai duos kokios naudos, dar nežinau konkrečiai kokios ir kada, bet, manau, tiesa gimsta diskusijose. Todėl reikia tas diskusijas inicijuoti – toks ir yra mano vizitų tikslas“, – sakė K. Bartoševičius.

Kartu Seimo narys atkreipė dėmesį, kad ne tik regionai turi problemų, Vilnius – taip pat: šildymo klausimas, socialinę riziką patiriančios šeimos, skurstantys senjorai – visko yra ir sostinėje. „Todėl nereikia priešintis vieniems su kitais. Daugiau bendruomeniškumo ir mažiau priešiškumo, kuris sąmoningai skatinimas. Yra tam tikrų interesų iš mūsų kaimynų Rytuose, kurie daro viską, kad Lietuvoje mes jaustumės susipriešinę“, – įsitikinęs K. Bartoševičius.

Seimo narys jau lankėsi Biržuose, Zarasuose, Kupiškyje, netrukus planuoja vykti Pakruojį.

„Rokiškio palyginti su kitomis savivaldybėmis negaliu – per trumpi vizitai, kad galėčiau pajusti tikrąjį miestų pulsą. Reikėtų pabūti bent savaitę, daugiau pabendrauti su žmonėmis, nueiti į kokį koncertą ar parodą – tik tuomet gali susidaryti tikresnę nuomonę apie miesto gyvenimą, bet iš to, ką patyriau Rokiškyje, liko geras įspūdis“, – teigė K. Bartoševičius.

Pirmas įspūdis – žmonės labai bendruomeniški

K. Bartoševičius lankėsi mokykloje-darželyje „Ąžuoliukas“, Rudolfo Lymano muzikos mokykloje, bibliotekoje, Krašto muziejuje, susitiko su Rokiškio jaunimu.

„Mačiau ir nusivylimo, ir džiaugsmo. Bet, svarbiausia, susidariau įspūdį, kad žmonės labai bendruomeniški. „Ąžuoliuke“ jie dirba kaip komanda, vienas kitą palaiko,  problemas sprendžia visi kartu. Taip pat ir R. Lymano muzikos mokykloje – mokytojai, administracija dirba visi kartu, konfrontacijos tarp jų nepastebėjau. Mane labai nudžiugino, kad čia nėra dabar dažnai pasitaikančių mobingo atvejų. Pamačiau tikrus pedagogus, pedagogus iš pašaukimo“, – įspūdžiais su „Gimtuoju…“ dalijosi Seimo narys.

Tylieji aktyvistai

K. Bartoševičius negailėjo gerų atsiliepimų ir apie J. Keliuočio viešąją biblioteką. „Labai graži, atnaujinta, kas irgi rodo, kad čia skiriama daug dėmesio knygai, kultūrai. Bibliotekininkai visoje Lietuvoje yra tarsi tylieji aktyvistai, kurie dėl knygų gali kryžiumi gulti, jiems kiekviena knyga svarbi. Rokiškio bibliotekininkės man parodė, kaip rūpestingai restauruoja kiekvieną knygą, tvarko, valo. Labai neformalus požiūris, tai palieka puikų įspūdį. Be to, mačiau, kad biblioteka gyva – žmonės dirba prie kompiuterių, skaito, ima, atneša knygas, net tarybos nariai prisijungę prie kompiuterių dalyvauja nuotoliniuose posėdžiuose. Visa tai rodo, kad biblioteka yra traukos centras, žmonėms ten patinka būti, su bibliotekininkėmis pabendrauti, matyti, kad užsimezgę artimi santykiai“, – pastebėjimais dalijosi Seimo narys ir pridūrė, kad bibliotekų transformacija iš knygų priėmimo ir išdavimo punktų į tikrus kultūros centrus – ypač sėkminga.

„Rokiškio bibliotekoje yra renginių salės, vyksta koncertai, parodos, knygų pristatymai, edukacijos, yra vaikų erdvės, skaityklos, poilsio zonos, o iš čia knygos, žurnalai keliauja į 37 taškus visame rajone. Sukasi apytakos ratas, čia niekas nestovi vietoje, taip ir turi būti“, – negailėjo komplimentų K. Bartoševičius.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
5 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Ailrs
Ailrs
2022 22 vasario 8:31

ekskursantas 🙂

Almantas
Almantas
2022 22 vasario 7:22

Taip ir nesupratau šio pono vizito tikrojo tikslo ir ką jis davė Rokiškiui, apart Kaupienės vaizdelio. Plačiau galite kas papasakoti.

Addai
Addai
2022 21 vasario 16:38

Maisto banko bylos nepamiršome, bet ponia Adda , toje byloje, ne ši ponia dominavo, tad prašau nemaišyti.

Adda
Adda
2022 21 vasario 18:31
Reply to  Addai

Manau, taip dominavo kita, bet glaudžiai abi bendradarbiavo. Buvo kolegės, dalinosi draugiškai maistu skirtu vargšams. Aš manau,kad partijai garbės nedaro, kai pone įsivėlusi yra į didelį skandalą.
Manau ir mąstau, kad reikėtų pagalvoti gerai ponei. Einant į politiką. Manau, mes ilgai dar nepamiršime, kas vargšus apvalgė.???

Adda
Adda
2022 21 vasario 14:07

Manau, kad na gal dar nepamiršom maisto banko bylos Rokiškis. ??? Gal ta graži pone pamiršo???