Skulptorius Sergejus Plotnikovas (kairėje) ir architektas Saulius Druskis. J. Kačerausko nuotr.

Rinkosi iš kelių vietų

Pirmadienį po pietų į Rokiškį iš Klaipėdos atvažiavo kiškio skulptūra. Jos autoriai skulptorius Sergejus Plotnikovas ir architektas Saulius Druskis sakė, jog skulptūrą statyti rinkosi iš keturių vietų. Pradžioje planuota jį  įkurdinti prie Rokiškio  savivaldybės – buvo numatytos net kelios vietos. Tačiau skulptūra pernelyg maža ir ji ten prapultų. Todėl ir apsistota prie renovuoto Rokiškio viešosios bibliotekos pastato. Anot S. Druskio,  rinkosi tą vietą, kur didesni turistų srautai, tačiau kartu ir nenorėjo „lįsti“ į Nepriklausomybės aikštę – senamiesčio širdį.

S. Plotnikovas – vienas žinomiausių pamario krašto architektų, kurio darbų yra ir Klaipėdoje, ir kituose Lietuvos miestuose. Jis šypsojosi pasakodamas legendas ir svarstė, jog kiškis galbūt ne vieną paskatins domėtis Rokiškio atsiradimo istorija.

Rokiškis iki šiol neturėjo nė vienos mažosios skulptūros, nors diskusijų apie tai  būta ne vienos – nuo kiškio iki Džono Lenono, nuo Tyzenhauzų iki popso.  Tiesa, iki šios dienos taip nieko ir neatsirado.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
NA ŠTAI Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
NA ŠTAI
NA ŠTAI

pamario krašto krašto architektas supranta,kad nereikia „lysti“ į Nepriklausomybės aikštę,o mūsų architektai ,net Laisvės paminklą „išdrįso“ pakoreguoti..atidavė visą širdį ir meilę