Tūkstančiai žąsų atakuoja ūkininkų laukus. Virginijaus Stumbrio nuotr.

Melioracijos problemos sėja nerimą

Rajono žemdirbiai kategoriškai pasisako prieš ketinimus melioracijos sistemų tvarkymo naštą perkelti ant ūkininkų pečių. Rezoliucijoje pabrėžiama, kad kol valstybės lėšomis nebus užtikrinta ir sutvarkyta melioracijos statinių infrastruktūra, prievolė prižiūrėti ir tvarkyti melioracijos įrenginius žemės sklypų savininkams ar kitiems naudotojams neturi būti taikoma.

Kaip alternatyvą rajono žemdirbiai siūlo pradėti įgyvendinti uždaros melioracijos sistemos projektą. Tokia sistema užtikrintų galimybę žemės plotus ne tik sausinti, bet ir drėkinti, kas, keičiantis klimatui, ūkininkams tampa vis aktualiau.

Rajono ūkininkai taip pat siūlo melioracijos statinių priežiūrą palikti valstybės atsakomybei, numatytą žemės savininkų ar naudotojų, prižiūrinčių melioracijos griovius, skatinimą per Kaimo plėtros programą taikyti ne tik įmonėms, bet ir asociacijoms, galinčioms atlikti melioracijos įrenginių priežiūros darbus; taip pat siūloma mažinti žemės nuomos mokesčio tarifo dalį, skirtą Melioracijos fondui formuoti, o upes ir upelius, funkciniais ryšiais susijusius su melioracijos sistemomis, laikyti jos dalimi.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie