blank

Kaip „Gimtajam…“ sakė rajono savivaldybės Strateginio planavimo, investicijų ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jurgita Blaževičiūtė, kol kas čia tik pirminė analizė ir strateginės kryptys – šiais metais specialistai ir ekspertai toliau gilinsis, į ką verta atsižvelgti, ką verta plėtoti ir vystyti. „Galutinį Rokiškio strateginio plėtros plano iki 2030 metų variantą tarybai pateiksime 2022 metų pabaigoje“, – sako J. Blaževičiūtė.

Ką analizuodami Rokiškio rajono aplinką įžvelgė ekspertai?

Didžiausia vertybė – neužteršta aplinka

Tarp rajono stipriausių pusių pirmoje vietoje atsidūrė patraukli, gražėjanti gamtinė aplinka: švarūs vandenys ir teritorija, neužterštas oras, žaliųjų plotų gausa.

Antroje stiprybių vietoje akcentuota kultūros ir gamtos paveldo gausa ir unikalumas: Sartų regioninis parkas, dvarai, grafų Tyzenhauzų kultūrinis palikimas, Rokiškio Šv. Mato bažnyčia ir kt.

Taip pat – Rokiškio miesto ir rajono vietos veiklos grupių veikla, skatinanti ekonomikos, turizmo, socialinių, švietimo, kultūros, sveikatinimo paslaugų plėtrą. Gilios tam tikrų sporto šakų – ledo ritulio, ralio, paplūdimio tinklinio ir kt. – tradicijos. Pakankamai aukštas naudojimasis technologijomis – internetu, socialiniais tinklais.

Trečioje stiprybių vietoje atsidūrė tankus kelių tinklas, geležinkelio linija, ekologiniai ūkiai ir senos žemės ūkio tradicijos, tradicinių amatų populiarinimas, edukacijų ir ekskursijų gausa, parama jaunimo veikloms – jaunųjų talentų rėmimo programa, parama pirmajam būstui. Trečioje vietoje rikiuojasi ir sąlyginai aukštas verslumo lygis, stiprios pramonės įmonės, neformalusis suaugusiųjų švietimas, garsūs kultūros festivaliai, medicinos ir socialinių paslaugų prieinamumas ir kt.

Silpniausia rajono vieta – keliai

Tarp silpnųjų rajono pusių pirmoje vietoje akcentuota nepakankamai išvystyta susisiekimo infrastruktūra ir paslaugos. Pažymima, kad tarp rajono kelių per didelė žvyrkelių ir per maža asfaltuotų kelių dalis, mažai vietinio viešojo transporto.

Antroji silpna vieta – infrastruktūros bemotoriniam transportui stoka. Atkreipiamas dėmesys, kad trūksta dviračių takų, dviračių/paspirtukų dalijimosi punktų, elektromobilių įkrovimo stotelių, žemas netaršių automobilių lygis.

Silpnų rajono vietų trečioje pozicijoje atsidūrė jaunų darbuotojų stoka ir kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas.

Prie silpnybių toliau rikiuojasi sumažėjęs gyventojų, tarp jų ir darbingo amžiaus, skaičius, per mažas dėmesys aukštosioms technologijoms, nuo šalies ir apskrities vidurkio atsiliekantys ekonominiai rodikliai, aukštas senatvės koeficientas ir su tuo susiję iššūkiai, viešosios infrastruktūros nepakankamas pritaikymas žmonėms su negalia, vaikų pavėžėjimo problema, vaikų žaidimo aikštelių trūkumas, atokumas nuo didmiesčių ir kt.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments