blank
Įspūdingiausios „ruonių“ maudynės – šalčiausią žiemos vakarą spaudžiant 24,5 laipsnio šalčiui. „Eketė Rokiškyje“ archyvo nuotr.

– Kas paskatino išbandyti maudynes lediniame vandenyje?

– Feisbuke vis matydavau kraštiečio Sergejaus Snetkovo vaizdo įrašus iš maudynių lediniame vandenyje, stebėjau Večeslavą Snetkovą, Mindaugą Nabagą, Simoną Dailidę, visais metų laikais neriančius į vandenį. Tai mane motyvavo išbandyti šią pramogą, todėl paklausiau, ar galėčiau prisijungti – taip gruodžio 31-ąją įvyko mano pirmosios maudynės.

– Kokios emocijos užplūsta nusimaudžius, kokių teigiamų pojūčių teikia?

Jau pirmųjų maudynių metu pajutau, kokią atgaivą kūnui ir sielai suteikia maudynės, koks didelis adrenalino kiekis užplūsta. Kai nesimaudydavau, žiemos vakarais norėdavosi apsimauti šiltas kojines, susisukti į pledą, o dabar to nebereikia. Išnėrus iš vandens kūną tarsi maloniai nudiegia, iškart pajuntu, kaip pagerėja apykaita, o kojos lieka „lengvesnės“. Yra ir daugybė kitų teigiamų pojūčių – pagerėja psichinė savijauta, dingsta įkyrios mintys, ypač tokiu sunkiu laikotarpiu. Būtent dėl visų šių privalumų, kuriuos sunku nusakyti žodžiais, nusprendžiau nerti į šaltą vandenį kiekvieną dieną.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments