blank
Rokiškio panorama.Rokiškio TTAIKC nuotr.

Anksčiau į Rokiškio rajoną turistai pajudėdavo gegužę, dabar – balandžio pabaigoje, o šią žiemą Rokiškio krašto muziejuje reziduojant Seneliui Kalėdai turistų netrūko ir ne sezono metu.

Turistų lyg ir daugėja

Pasak Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro (TTAIKC) direktorės Linos Valotkienės, pernai Rokiškio rajonas pritraukė 104 tūkst. 600 turistų. Lyginti su ankstesniais metais nėra kaip, nes anksčiau bendro rajono turistų srauto niekas neskaičiavo. Tačiau atskirų rajono turistinių objektų statistika liudija, kad svečių daugėja. Žinoma, ne įspūdingais šuoliais, po truputį, bet pastoviai.

Kita tendencija – turizmo sezonas jau nebesutelpa į tris vasaros mėnesius, turistų atvyksta visus metus, aišku, daugiausia – nuo gegužės iki spalio.

Svečių užsuka ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Jungtinės Karalystės, JAV, Kroatijos, Slovėnijos, Slovakijos, Portugalijos, Ispanijos, Švedijos, Lenkijos, kitų šalių. Ypač Rokiškio rajoną pamėgo kaimynai latviai. Kaip pastebi L. Valotkienė, ir lietuviai vis dažniau lanko mūsų kraštą. Pasmalsauti į Rokiškį užsuka ne tik Vilniaus, Kauno, Birštono, Druskininkų, Marijampolės, bet ir tolimiausių šalies miestų bei rajonų – Klaipėdos, Šakių – gyventojai.

Dauguma turistų atvyksta vienos dienos ekskursijos. Užsukusieji į Rokiškį pirmą kartą paprastai apsiriboja nuo seno Rokiškį garsinančiais objektais: neogotikine Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, centrine miesto aikšte ir tapytų langinių gatve, dvaro rūmais bei jų ekspozicijomis. Ir lieka sužavėti.

Antrą ar trečią kartą atvykstantieji patraukia ir į kitas Rokiškio rajono vietas, domisi edukacinėmis programomis, ilgesnio poilsio galimybėmis.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments