Vidmantas Maželis sakė
Vidmantas Maželis sakė

Kalta pripažinta ir V. Maželio pažįstama, rokiškėnė D. G. bei jos į nusikalstamą veiką įtrauktas rokiškėnas E. J.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad rinkėjų papirkimas organizuotas prieš 2019 metų kovo 3 dienos rinkimus į Rokiškio rajono savivaldybės tarybą bei kovo 17 dieną vykusius Rokiškio rajono savivaldybės mero rinkimus.

Bylos duomenimis, savivaldybės tarybos rinkimuose kandidatavęs Darbo partijos Rokiškio skyriaus pirmininkas V. Maželis prieš rinkimus pasiūlė pažįstamai rokiškėnei D. G. rasti žmonių, kurie už dešimties eurų atlygį balsuotų už jo atstovaujamą partiją ir reitinguotų jos sąraše V. Maželį pirmu numeriu.

Vėliau per Rokiškio rajono mero rinkimų antrąjį turą D. G. turėjo ieškoti rinkėjų, kurie už penkių eurų atlygį balsuotų V. Maželio palaikomo kandidato naudai.

Į nusikalstamą veiką D. G. įtraukė ir Rokiškyje gyvenantį E. J. Vyras ne tik už pažadėtą atlygį balsavo, kaip nurodė D. G., tačiau ir pats ėmė ieškoti rinkėjų, kuriuos galėtų papirkti.

„Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjas, išnagrinėjęs šią bylą, konstatavo, kad V. Maželis pagrįstai kaltinamas organizavęs trukdymą rinkėjams pasinaudoti rinkimų teise, nes jis, nors pats tiesiogiai nerealizavo nusikalstamos veikos požymių, tačiau šią veiką organizavo – sudarė nusikalstamos veikos planą bei jį pateikė vykdytojai D. G., nurodydamas ieškoti asmenų, kurie balsuotų taip, kaip jam naudinga, davė pinigų rinkėjams papirkti“, – rašoma pranešime.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, konstatavo, kad visiškai įrodytas devynių rinkėjų papirkimas per minėtus dvejus rinkimus.

Rugsėjo 23 dieną paskelbtame nuosprendyje V. Maželis pripažintas kaltu organizavęs trukdymą asmenims realizuoti savo teisę rinkti per 2019 metų kovą vykusius dvejus savivaldos rinkimus. Subendrinęs bausmes, teismas V. Maželiui skyrė 30 tūkst. eurų (600 MGL dydžio) baudą, ją jis privalo sumokėti per vienus metus po teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

D. G. teismas pripažino kalta dėl trukdymo rinkėjams pasinaudoti rinkimų teise ir skyrė jai laisvės apribojimą vieniems metams ir trims mėnesiams, įpareigojant ją per bausmės vykdymo laikotarpį neatlygintinai išdirbti 120 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Analogiška bausmė, tik bausmės vykdymą atidedant metams, skirta rokiškėnui E. J.

Dar vieną Rokiškio gyventoją N. G., taip pat kaltintą rinkėjų papirkimu, teismas išteisino. Konstatuota, kad nors byloje yra duomenų, leidžiančių daryti prielaidas, kad N. G. dalyvavo darant nusikalstamą veiką, tačiau to nepavyko atvirtinti įrodymais.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

BNS inform. 

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
14 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Nesvarbu
Nesvarbu
2021 25 rugsėjo 15:44

Prie kiaulių dirbo, kiauliskai ir pasielgė

zita
zita
2021 25 rugsėjo 9:58

nieko naujo..pažinčių “burbulas” Rokiškyje gajus.. Aš tau tu man..beje bauda.. neužkerta kelio..būti renkamam ir skiriamam į bet kokias pareigas..o laisvės apribojimas tik “vykdytojai” ..paskirta..?

Jonas
Jonas
2021 25 rugsėjo 12:00
Reply to  zita

zitai- čia jau moralės klausimas bet kokiu atveju jis pripažintas kaltu

V.M.
2021 25 rugsėjo 2:25

Kur čia problemos?Teks artimiausiu metu inicijuoti taryboje kainų pakėlimą už šiukšles .Su meru sutarsim nesunkiai ,apozicijai neduosim daug šnekėti.Pinigų užteks viskam.Jau dabar moka už nenaudojamas kvadratūras,kuriose šiukšlių nebuvo jau 30 metų.Tokios baudos negazdina…chi ,chi.

Romas
Romas
2021 25 rugsėjo 8:03
Reply to  V.M.

Vytai užpylei gal? 🙂

Mėta
2021 24 rugsėjo 21:32

Mere, kaip dabar pažiūrėsite žmonėms į akis. Liaupsinote ,,Komunalininko” direktorių kaip nuostabų vadybininką, o štai kas gavosi.

Tadas Blinda
Tadas Blinda
2021 24 rugsėjo 19:57

Mazoka bauda

Tadas Blinda
Tadas Blinda
2021 26 rugsėjo 10:04
Reply to  Tadas Blinda

Per metus uždirbtą atlyginimą X kiek metų dirbo X baudos koeficientas (t.y. 20kartų prekės kainos, tiek vagiui atlyginti tenka prekybcentryje) = būtų reali bauda

Ramūnas
Ramūnas
2021 24 rugsėjo 14:26

Tai gal ponia Maželienė turės drąsos ir atsistatydins iš rajono tarybos? Kaip ne kaip, darbo partija stipriai pavedė ir pralošė.O kur dar advokatos išlaidos?

Vidas
Vidas
2021 24 rugsėjo 14:24

O ar gerai daro ,kad uždarė Rokiškio pirtį,nėra kur nusiprausti,ir niekam neįdomu ,net valdžia nesirupina paprastu žmogumi.

V.M.
2021 25 rugsėjo 2:30
Reply to  Vidas

Rokiškio balą ,prie kanopos žarnyno sutvarkėm,galit pačiūžinėti ir praustis į valias.

Last edited 1 Mėnesis Prieš by masvytas@gmail.com
Varna
Varna
2021 24 rugsėjo 14:12

Ech. Kas turi patirties tam geriau. Štai tau DG nuoširdus prisipažinimas.Beja ar DG neturėjo darbo santykių su teisiamuoju VM. Bent jau ji anksčiau dirbo kiek žinau VM vadovaujamoje bendrovėje. O gal ją vertė tai daryti.O VM akivaizdžiai nebus “nuostolio”, partija įvertino :).

Jonas
Jonas
2021 24 rugsėjo 13:33

Gėda merui , kad tokius individus skyria į vadovaujamus postus…nors iki šiol Maželis jau savo juodus darbus spėjo padaryti komunalininke , kiek dar tęsis jo išsidirbinėjimai prieš žmones, kurie jam ir administracijai uždirba algas??? patys gaudami centus. Ar už balsą taryboje galima viską aukoti???

savas
2021 25 rugsėjo 20:29
Reply to  Jonas

Jokia čia gėda,Maželiui pavestas labai atsakingas darbas.Paruošti komunaliniką prihvatizacijai.Jis tą gerai atlieka,neturim priekaištų.