Apleistos Rokiškio prieigos šalia viaduko dešinėje priklauso privatiems asmenims. R. Keliuotytės nuotr.

Problema – apleisti privatūs sklypai

Kaip „Gimtajam…“ pavyko išsiaiškinti, važiuojant į Rokiškį ir kylant viaduku, dešinėje pusėje plyti privati žemė. Taigi, jos netvarko nei Rokiškio, nei kaimiškoji seniūnija. Ją turėtų susitvarkyti ir prižiūrėti savininkai, bet čia ir kyla problemų.

Pasak Rokiškio rajono savivaldybės Ūkio ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiosios specialistės Renatos Kazanavičienės, mūsų mieste plyti nemažai apleistų privačių sklypų ar pastatų. „Ieškom jų savininkų, bandom tartis gražiuoju, kad žemę tvarkytų. Jeigu nepavyksta susitarti gražiuoju ar nepakanka tik įspėjimo, yra baudos nuo 20 iki 140 eurų“, – sakė specialistė.

Pavyzdžiui, Kauno–Perkūno gatvėse yra apleisti sklypai. „Šie sklypai priklauso valstybei, bet sklypai yra  išnuomoti. Vienas – vilniečiui, kitas –  Rokiškio verslininkui. Bandėm geranoriškai tartis, kad sutvarkytų žemę, nupjautų žolę, jie pažadėjo, bet reikalai vis dar nejuda. Vėl raginsime, tarsimės, iš karto baudų negalime taikyti“, – teigė specialistė.

Ir tai ne vieninteliai pavyzdžiai Rokiškio mieste ar rajone. Pasak R. Kazanavičienės, daug problemų iškyla ir todėl, kad kai kurių sklypų savininkai yra nežinomi, čia negyvena, todėl sunku juos surasti, su jais susitarti.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Petras444 Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Petras
Petras

Valgik desra samsono 😆 kam cia tas lievas ralys ? Kaimo kelius tik izdauzo

444
444

na cia ir taip aisku, kol tarp saves pesas, miestas kencia. O del sroto, tai paprasciausia ,reikia savivaldybej paskirti laika per kury visa ta bardaka savininkam reikia sutvarkyt ir taskas. (Pageidautina butu iki Samsonas Ralio pradzios 🙂 )