blank
Asmeninių archyvų nuotr.

Ričardas Budvytis

blankNors dideli, metaliniai miesto užrašai seniau buvo populiarūs Lietuvoje ir kitose šalyse, tačiau dabar vis daugiau miestų linkę pakeisti savo ženklus į modernesnius ir subtiliau atspindinčius miesto charakteristikas.

Kai kalbama apie atstovavimą miestui per ženklus, svarbu atsižvelgti į miesto vertybes, kultūrą ir gyventojų požiūrį į savo miestą. Rokiškio atveju galima galvoti apie dizainą, kuris atspindėtų miesto kultūrinį paveldą arba gamtą, gausią šioje apylinkėje. Taip pat galima galvoti apie kažką modernesnio, pvz., minimalistinį ir elegantišką dizainą, kuris taip pat atspindėtų Rokiškio miesto vertybes.

Giedrius Kujelis

blankNeseniai šia tema kalbėjom „Tyzenhauzų pavelde“. Buvo visokių idėjų, kaip Rokiškio miestas galėtų pasitikti atvažiuojančius: interaktyvūs stendai su rajono informacija turistams, kavos aparatais, stovėjimo aikštelėmis, tualetais ir pan.

Aš už modernumą. Tarkime, herbas ir didelės baltos raidės „Rokiškis“, kurios šviestų naktį. Reikia padaryti kažką tokio, kad pravažiuojantys žmonės norėtų sustoti, nusifotografuoti. Taip pat reikėtų pagalvoti ir apie keliaujančiųjų patogumus.

Greta Kišūnaitė

blankMan niekada jis nekliuvo ir niekada nesusimąsčiau, kas ženklą galėtų pakeisti. Man asmeniškai nebūtinas didelis akivaizdus mūsų krašto istorijos minėjimas. Tai galėtų būti modernus, bet paprastas ženklas ar objektas, kuris gali turėti istorinių motyvų, bet tikrai nebandyčiau tiesiogiai ženklu atspindėti miesto istorijos.

Faustas Lasys

blankMiesto ar rajono riboženkliai, be estetinės, turėjo ir labai aiškią praktinę paskirtį. Atvykus į naują vietą ir sustojus prie riboženklio buvo galima pažiūrėti į žemėlapį. Šiais laikais pasaulį turime savo kišenėje, tad sustojimas prie riboženklio netenka prasmės. Visgi graži miestų ženklų tradicija Lietuvoje tęsiasi, tik jau be aikštelių šalia. Tikriausiai dauguma girdėjo apie naują „Alytus/Myliu“ ženklą. Raseinių miestas paskelbė architektūrinį, skulptūrinį konkursą, kuriame dalyvavo mūsų studija „Architektūros linija“. Konkursas laimėtas, ženklas jau suderintas su institucijomis, laukiame statybų pradžios. Manau, kad ieškant konkrečių idėjų, konkursas yra geriausia praktika, todėl ir Rokiškiui linkėčiau eiti tokiu keliu.

Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: