blank
Milžiniškas pirties pastatas laukia investuotojų.

Priėmė neišvengiamą sprendimą

„Buvo laikas, kai miesto viešoji pirtis priklausė rajono savivaldybei. Paskui ji perduota AB „Rokiškio komunalininkas“. Tuomet tikėtasi, jog nuostolius bus įmanoma padengti kitų įmonės veiklų sąskaita, tačiau tai pasirodė per didelė našta. Galima ir toliau plaukti pasroviui nieko nedarant, kaip plaukėme iki šiol, bet pribrendo laikas pokyčiams“, – taip apie AB „Rokiškio komunalininkas“ valdybos sprendimą pirties pastatą, esantį Laukupio g. 3, parduoti aukcione kalba Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas. Jis apgailestauja, kad aktyviai pirties paslaugomis besinaudoję rokiškėnai gali likti nusivylę, bet toks sprendimas neišvengiamas.

Nepriklausomas valdybos narys Mindaugas Vaičiulis paaiškino, kad tokį pasirinkimą lėmė keletas priežasčių. Visų pirma, pirtis nėra ekonomiška dėl gerokai nusidėvėjusių, didelio ploto patalpų, kurios užima 448,04 kv. m. Atlikus remontą, lėšos būtų išleistos veltui, kadangi paslaugų kainų neįmanoma pakelti tiek, kad jos kompensuotų išlaidas. „Be to, pastato didelis plotas, o pirčiai naudojama tik dalis. Taigi tektų investuoti į visą pastatą, kad jį būtų galima panaudoti. Galvoti, kaip tai padaryti, nėra įmonės pagrindinis darbas, todėl nuspręsta parduoti“, – sako M. Vaičiulis. Visas pastatas užima 824,10 kv. m plotą. Jame patalpas nuomojasi kirpykla ir UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras.

Tikimasi, kad būsimus investuotojus gali suvilioti patogi vieta miesto centre ir galimybė naudotis nemaža erdve. Šalia pastato yra 46,23 aro žemės sklypas, kuris nuomojamas iš valstybės (pastatas eksploatuojamas valstybinėje žemėje). Nuomos sutartis galioja iki 2070 m. lapkričio 11 d.

Gyventojai nelieka be pėrimosi

Kaip teigia AB „Rokiškio komunalininkas“ vadovas Vidmantas Maželis, dėl pirties paslaugų per  2019 m. patirta 9 tūkst. 629 Eur, per 2020 m. – net 18 tūkst. 128 Eur nuostolių. Norint prišildyti erdvią pirtį, tenka kūrenti 7–8 valandas. Šiuo metu pirtis neveikia ir taupumo sumetimais, ir dėl karantino reikalavimų, nes per valandą joje galėtų nusimaudyti tik 2 žmonės, taigi įmonė panirtų į dar didesnius nuostolius.

Kol pirtis neveikia, jos mėgėjai gali naudotis Rokiškio baseino pirčių teikiamais malonumais. Aukcionui neįvykus ir sušvelninus karantiną, viešoji miesto pirtis veiktų įprastu ritmu. Rajono meras akcentuoja, kad būsimajam šeimininkui iškeliama sąlyga – įsigytame pastate teikti pirties paslaugas.

Užs. 651

LAUKSVA
Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Rimantas
Rimantas
2021 8 birželio 8:56

Baseinas tik pramogoms micro gyventojams .Jis nuostabus .Bet kiek miestelyje zmoniu gyvena be voniu ir dusu kur jiems nusipraust . Ar bus galima i ji patekt ziema .Pirti aptarnavimo gal tik 2 zmogeliai o kiek personalo baseine ir ar jis nebus nuostolingas.Na bet tegu jie paspringsta su ta pirtim svarbu kad valdzia nenuostolinga.

to Rimantas.
2021 9 birželio 15:00
Reply to  Rimantas

Be to kiek be kanalizacijos,net miesto centre,kaip 18 a. gyvena.Bet kada gi rūpėjo valdžioms,ypač šiai paprastas ir dar biednas žmogelis.

Aldona
2021 7 birželio 10:22

Apie kokius nuostolius čia kalbate?Apsileidėliai kokių Rokiškis dar nematė,net žolės nesugebat nusipjauti ,miesto centre iki kelių aplik visą pirtį iš visų pusių ,įrengėte erkių veisyklą.

zita
zita
2021 6 birželio 18:26

manau,įprasti “žaidimai”..laimės kam “pažadėta”..pagyvensim..pamatysim.

zakauskas
2021 6 birželio 0:19

Kai pats negebi,o turi pažadą suprihvatizuoti ,kas belieka?Panašus likimas laukia ir pačio komunalininko-irgi pažadas…

Jurga
Jurga
2021 4 birželio 14:31

O kpdėl meras nepasako , kad sąlyga teikti pirties paslaugas tik metus