Rokiškio miesto seniūnija bijo pažeisti mirusiųjų teises

2522
7

Kovo 4 d. LNK žinių laidoje buvo parodytas siužetas apie daug nepasitenkinimo ir diskusijų sukėlusį klausimą dėl mirusiųjų pavardžių viešinimo spaudoje.

Už leidimą pasinaudoti siužetu dėkojame LNK žinių tarnybai.

bangenis

7
Rašyti komentarą

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
senjorasVytautasDaivarokiskieteAlijana Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
senjoras
senjoras

Seniūnas jaunas, jis vyresnių žmonių nesupranta, lai jis neskelbia jauno amžiaus nelaimėlių, bet mums senjorams jau norisi paminėti savo buvusius bendradarbius, pažįstamus, pagaliau buvusius draugus, aišku, ta informacija gali pasiekti jau pavėluotai, bet paminėti, pasimelsti niekas netrukdo vėliau, juk Dievas visur mato, visur girdi. O seniūnijos darbuotojai juk musų tarnai, tai ir tarnaukite

Vytautas
Vytautas

Greitai Rokiškio „patriotai“ užmiršę istoriją, užmirš ir save. Stebina, iš kur vadovai semiasi tokių keistenybių, gal iš to, klad mažai rūpinasi savo rajono gyventojais.

Daiva
Daiva

Kas mirė neleidzia skelbti, o užuojautas vistiek spausdina ir miesto seniūnijai priklausantiems…tai gal ir uzuojautos pazeidzia duomenu apsauga, nes ten dar daugiau parašo,netik kas mire, bet ir vardu ir pavardziu kam reiskia uzuojauta. O kapines tada asmens duomenu viesinimo vieta pasak seniuno. Prajuokino.

rokiskiete
rokiskiete

O gal kaip tik norėtų mirštantysis kad būtų laikraštyje parašyta kada jis mirė. Ar to klausė seniūnas bent vieno mirties patale gulinčio, ar gavo jo sutikimą? Tik tokiu atveju nepažeistume mirusiųjų teisių jeigu žinotume jų valią. Kadangi to neįmanoma padaryti tai pagal žmogiškumą visus mirusius skelbkite laikraštyje, už jų sielas turės galimybę pasimelsti ne tik giminės bet ir tie kurie kažkada kartu dirbo ir pažinojo žmogų. Juk ne visus sukviečiame į laidotuves ,ne visus mirusiojo draugus žinome ir pažįstame.

rokiskiete
rokiskiete

Pagal seniūną gaunasi taip kad mes jau seniai pažeidinėjame mirusiųjų teises,nes palaidoję žmogų pastatome paminklą kuriame parašyta mirusiojo vardas ,pavardė, gimimo ir mirties datos.Tai kodėl negalima laikraštyje paskelbti (atseit privatu), jeigu tokia pati informacija ant kiekvieno paminklo parašyta (pavaikštinėkit po kapines). O gal gudruoliai valdininkai uždraus lankytis kapinėse, gal reiks pasakyti seniūnui kad aš paskaitysiu kas ant svetimų kapų paminklų parašyta? Juk nerašome ant paminklo nuo kokios ligos mirė žmogelis.

Alijana
Alijana

Man jau darosi gėda dėl tokių, rodos jaunų vadovų požiūrio. Nematau nieko blogo, jeigu šypsena nyvas žnogus sužinos apie savo pažįstamus išėjusius į anapilį. Laikraštis tarnauja žmogui, o biurokratai perlenkia lazdą ten, kur jos visiškai nereikia lenkti. Skaudu, kai naudojamės įstatymais pamesdami protą.

VILIUS
VILIUS

Juk kiekvienas mirusio artimasis, kuris nori skelbti tokią informaciją, gali pats paskambinti į redakciją ir pranešti apie mirtį. Kodėl tą darbą reikia užkrauti seniūnijai?