blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Kaip „Gimtajam…“ paaiškino ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis, nei paslaugos, nei jų spektras nuo to nenukentės. „Toks sprendimas priimamas dėl geresnio darbo organizavimo, žmogiškųjų resursų optimizavimo, bet visos paslaugos lieka“, – sakė R. Martinėlis.

Taryboje iškilo ir klausimas dėl kitų ligoninės skyrių bei jų rentabilumo. Tarybos narys Algis Čepulis pasidomėjo situacija Vaikų skyriuje.

Kaip „Gimtajam…“ teigė R. Martinėlis, didžiausių nuostolių ligoninė patiria dėl Vaikų skyriaus bei Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus filialo Pandėlyje. „Šito filialo tikrai nereikia, nes niekas ten nenori važiuoti, geriau jau išsirašo namo. Reikėtų pasvarstyti apie šio filialo ateitį, gal vietoj jo verta kurti grupinio gyvenimo namus senukams? Tokių planų savivaldybėje būta“, – sakė R. Martinėlis.

Vertėtų pradėti svarstyti ir dėl Vaikų skyriaus Rokiškio ligoninėje ateities. „Per metus šiame skyriuje turime 86 aktyvaus gydymo atvejus ir patiriame 300 tūkst. nuostolį. Iš tų 86 atvejų ne visiems iš tiesų būtinas stacionarus gydymas, daugeliui užtektų tik stebėjimo“, – sakė R. Martinėlis.

Pasak rajono ligoninės direktoriaus, Vaikų skyriaus yra atsisakusios visos ligoninės aplinkui. „Kupiškis, Zarasai seniai neturi, dabar atsisakė Biržai, Pasvalys, nes Panevėžio ligoninė pajėgi suteikti vaikų gydymo paslaugas visai apskričiai, Rokiškio ligoninė liko vienintelė šioje apskrityje, kur dar yra likęs stacionarus Vaikų skyrius. Ir apie jo ateitį reikia pradėti kalbėti – ar ir toliau savivaldybė dengia jo nuostolius, ar ieškom racionalesnių sprendimų“, – teigia R. Martinėlis.

Visi kiti ligoninės skyriai, pasak R. Martinėlio, pakankamai rentabilūs. „Viskas priklauso nuo poreikio ir pacientų skaičiaus, nes nuo šio skaičiaus priklauso lėšos iš ligonių kasų“, – paaiškino rajono ligoninės direktorius.

naujieji
Subscribe
Informuoti apie
guest
5 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Lina
Lina
2022 4 spalio 23:40

Kai seimas atliginimus kelesi tai nieko ,bet kai ligoninę išlaikyti tai nuostoliai !!

mama
mama
2022 4 spalio 12:25

pamirso direktorius paminet ,kad pernai vaiku skyriaus veikla del covido buvo sustabdyta ,ir tik vasara atnaujinta ,tie 86vaikai tik per kelis menesius ,o ne per metus susidare

Aldona
Aldona
2022 4 spalio 10:13

Kodėl lyginamies į kaimynus? Palikus vaiką Panevėžy juk norėsi ji aplankyt, tik gerai uždirbantys galės jį lankyt, (o tokie gal net ir ta Panevėžį aplenks), o ką daryt paprastam žmogeliui, o jai dar ir savo transporto neturi?, samdyt?, Biržai, Pasvalys netaip ir toli, o mes juk nutolę nemažai

Tu
Tu
2022 4 spalio 12:02
Reply to  Aldona

Ko cia verksleni???

plius
plius
2022 4 spalio 13:49
Reply to  Tu

ko uzi gal vaiku neturi teisibe sako

Rekomenduojami video: