blank
Irena Matelienė: „Galit vadinti mane progų ieškotoja... Bet aš noriu dirbti... Galėčiau daug duoti, nes moku kalbas. Ir dar... Kultūros politikoje noriu keisti kryptį. Į Vakarus nebe viena juosta važinėti nuo Postavų pro Rokiškį į Latviją. Matau dirvonus ir galimybių kultūrai...“ J. Kačerausko nuotr.

Komentarus sakykite į akis

„Labiausiai vertinu komentarus, kuriuos pasako į akis. Visa kita – tik fonas“, – laimėjusi konkursą į kultūros specialisto vietą sakė I. Matelienė, šiandien dar Kultūros centro vadovė. „Niekas manęs „netarkavo“ ir nekaišiojo pagalių į ratus. Kultūros centre dirbti man patiko, o kultūros sostinės reikalus ne tik sustygavau ir „išgliaudžiau po trupinėlį“. Per šiuos metus mes, kolektyvas, viską paruošėm. Belieka daryti. O aš ir toliau lieku koordinacinės grupės vadove. Kitiems gal sunku patikėti, bet nei pareigos, nei atlyginimas man pirmu smuiku negroja. Į Kultūros centrą taip pat atėjau iš sėkmingo verslo“, – sakė I. Matelienė.

Į klausimą, gal išeidama ji palieka galimybę savo vyrui Kęstučiui Mateliui užimti kėdę, pašnekovė juokėsi – jos vyras tikrai neis vadovauti. „Aš šešerius metus mokiausi viešojo administravimo ir būti valdininke. Gal ir  sunku patikėti, bet mes buvom pirmieji žmonės, kurie tikėjo kursiantys naują Lietuvą. Dabar atsirado labai reta proga, kai viešąjį administravimą galima derinti su kultūra. Tai sritis, kuri man įdomi. Kultūros srityje konkursai vyksta kas trisdešimt metų. Kito aš galiu ir nebesulaukti“, – kalbėjo I. Matelienė. Ji taip pat teigė: „Į mano darbą tikrai nesikišo nei meras, nei politikai, turėjau sąlygas.“ O kultūros sostinės darbų tęstinumas? Anot pašnekovės, viskas paskirstyta, o pats didžiausias krūvis dirbantiems ties tuo teko šiemet.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
:)) to Rožei
:)) to Rožei
2018 19 lapkričio 13:51

O kur čia pykstantį matote? Prašė komentarų į akis, tai nuomonę ir išsakiau :). Kultūros sostinė ant nosies. Atsakingi ir pareigingi valdininkai privalo susikaupti, o ne lakstyti ir bandyti “visus puodus išragauti”. Rokiškyje jau buvo sujungti šitie skyriai ir vėl atskyrė. Ko nesimoko iš praeities. Ką jau čia sutaupo : ar vedėjas ar papildomas specialistas. Keli gi čia eurai naudos?Iš pagrindų tą skyrių reikėjo reorganizuoti ir optimizuoti. ( tai mano, kaip seno kultūringo vilko, nuomonė)

Rožė
Rožė
2018 19 lapkričio 11:28

Tai ko pykstat, reikėjo dalyvaut konkurse. Džiaukimės, kad jaunas žmogus, protingas, mokantis kelias kalbas, eina dirbt tokio mažai apmokamo kultūrščiko darbo. Sėkmės Irute!!!

:))
:))
2018 17 lapkričio 21:58

Pagal duotą interviu tai, manau, tikrai “progų ieškotoja”, kaip pati save ir vadina :). Kalba labai jau , mano nuomone, “narciziška’. Kaip šešis metus vargo mokėsi. Matyt buvo sunku :). Tas specialybės nuolatinis akcentavimas :). Tuštoka.Viešo administravimo specialistų tiek, dirba visur, net parduotuvių kasose.Mokosi žmonės ir visą gyvenimą. Dabar tokia tendencija. Moka kalbas… Reikia ir mokėti kalbas sakyti . Norėjosi ir kažkiek žodelio apie žemesnių pareigų paieškos priežastį.Mano supratimu ten tikrai viešas administravimas geriau derėjo su kultūra. Iš sėkmingo verslo į kultūros centrą, iš ten – į specialistus. Kažko čia trūksta? Negi priežastis, kad “kultūros srityje konkursai vyksta kas trisdešimt… Skaityti daugiau »

Rekomenduojami video: