J. Kačerausko nuotr.

Mažosios skulptūros konkursą „Kiškis“ Rokiškio kultūros centras skelbė dar pernai. Konkursas organizuotas siekiant įprasminti legendą apie Rokiškio miesto pavadinimo kilmę ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio proga miesto erdvėje sukurti patrauklų objektą, simbolizuojantį šią legendą.

Rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė kultūrai Irena Matelienė patikino, kad pirmąją mažąją skulptūrą Rokiškyje tikrai turėsime. Ją sukūrė skulptorius iš Klaipėdos Sergejus Plotnikovas, kurio mažosios skulptūros puošia uostamiestį. Rokiškyje skulptūrai vietą rinko rajono savivaldybės architektas Raimondas Simanavičius ir klaipėdietis architektas Saulius Druskis. „Priimtas sprendimas skulptūrą statyti ant pėsčiųjų tako prie Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos pastato. Anot skulptoriaus, mažoji skulptūra turi bendrauti su žmonėmis, pasitikti ar „kalbinti“ juos; nevalia jos užkelti ant postamentų ir stebėti iš toli. Tai įrodo Klaipėdoje pastatyta skulptūra „Peliukas“, Gargžduose – „Katinas“, kačių skulptūrėlės skvere Marijampolėje“, – komentavo I. Matelienė.

Skulptūros gamybos, pastatymo bei kitus darbus derina Rokiškio kultūros centras. Pasak jo direktorės Vaivos Baltrūnaitės-Kirstukienės, skulptūros teks laukti ilgiau nei mėnesį. Sutartyje įsipareigota ją pagaminti iki gegužės 1 d. Direktorės žiniomis, dekoratyvinė skulptūra iš granito ir bronzos jau sukurta, ji  vadinsis „Rokiškio kiškis“. Jos aukštis sieks apie vieną metrą. Sušilus orams, balandžio mėnesį, jai bus liejamas pamatas. Atidengti planuojama gegužės 7 d. – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Skulptūra kainavo apie 9 tūkst. eurų. Jai lėšų atseikėta iš projekto „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“.

 

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Stebėtojas
Stebėtojas
2019 30 kovo 11:29

Rokiškyje turėjo stovėti Sofija Tizenhauzaitė,vietoj jos kiškis – triušis.Geras sprendimas ,apstatykim mietą mikimauzais.Artėja Pauliaus Širvio 100-tosios gimimo metinės,poeto kurį žino visą Lietuvą.Yra pasiūlymas pastatyti jam paminklą prie naujos bibliotekos ,kuris tikrai būti prasmingoje vietoje ir papuoštų miestą.Kviečiame visuomenę apie tai padiskutuoti.

Austėja
Austėja
2019 30 kovo 11:16

tegu kiškį ir stato prie kultūros centro.