Rokiškio dvaro parkas sulauks investicijų. J. Kačerausko nuotr.

Mokysis, kaip prižiūrėti parką

Rokiškio dvaro parkui iš šio biudžeto bus atseikėta apie 80 tūkst. eurų. Pasak Rokiškio krašto muziejaus direktorės Nijolės Šniokienės, už šiuos pinigus ketinama parke įrengti sūpuokles, dešimt suoliukų ir tiek pat šiukšliadėžių bei nupirkti žolės pjovimo traktorių. „Dalis pinigų bus skirta mokymams, kurie bus organizuojami dvarų prižiūrėtojams bei valdytojams. Mokymai, kuriuos ves specialistai, bus rengiami ir pas partnerius, ir pas mus. Lyginant su Elėjos, Koknesės bei Pakruojo dvarų parkais, mes atsiliekame, todėl tikrai yra ko pasimokyti. Rokiškio dvare mokymus organizuosime rudenį – rugsėjo ar spalio mėnesiais, į juos ketiname pakviesti ne tik partnerius, bet ir visų Rokiškio rajono dvarų parkų valdytojus“, – sakė N. Šniokienė.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

anykščių

3
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
VanduteJuokingaRakiškėnas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Vandute
Vandute

Dvaras griūna!!! Reiktų susitvarkyti oranzeriją būtinai!!

Juokinga
Juokinga

Kukli finansinė injekcija 80k € Įrengs sūpuokles ir 10 suoliukų su TIEK PAT ŠIUKŠLEDĖŽIŲ Privatus žmogus pastatytų namą su pilnu vidaus įrengimu, o valdiškai įstaigai pakaks tik šiukšledėžem

Rakiškėnas
Rakiškėnas

Deja Rokiškio dvaras kol kas neturi parko, o yra tik kadaise buvęs parkas, šiandieną esantis neaiškios paskirties ir būklės žaliąja zona. Kaip visad, pradedama ne nuo to galo. Pirmiausia reikia atkurti ir sutvarkyti parko drenažą, atkurti buvusių kanalų sistemą, nutiesti buvusius takelius, galiausiai net pakeisti visą parko žemės paklotę, kuri yra tapusi miško paklote. Na o tada jau kabinam sūpuokles, statom suoliukus, apšvietimo žibintus ir kitus rekreacinėms erdvės reikalingus įrenginius.